17.10.2021

V Beogradu usodna zadnja četrtina

Košarkarji Cedevite Olimpije so v četrtem kolu Lige ABA gostovali v Beogradu pri Crveni zvezdi mts. Nedeljski večerni obračun je po trdem boju pripadel domačim, ki so slavili zmago s končnim rezultatom 79:64. V Dvorani Aleksandra Nikolića so se ljubljanski košarkarji udarili z aktualnimi prvaki regionalne lige. Moštvi sta se skozi 30 minut igre izmenjevali … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije so v četrtem kolu Lige ABA gostovali v Beogradu pri Crveni zvezdi mts. Nedeljski večerni obračun je po trdem boju pripadel domačim, ki so slavili zmago s končnim rezultatom 79:64.

V Dvorani Aleksandra Nikolića so se ljubljanski košarkarji udarili z aktualnimi prvaki regionalne lige. Moštvi sta se skozi 30 minut igre izmenjevali v vodstvu, na koncu pa je o zmagovalcu odločila zadnja četrtina. Beograjčani so jo dobili s 14 točkami prednosti in zmagali z rezultatom 79:64.

Tekmo proti evroligašu je s košem odprl Zach Auguste. Po nekaj napakah na obeh straneh je prva četrtina vseeno pripadla Ljubljančanom (17:24). V nadaljevanju so Zmaji prikazali podobno predstavo in vodili tudi s 16 točkami prednosti. V zadnjih štirih minutah druge četrtine je sledil preobrat. Beograjčani so z dobrim delnim izidom prvi polčas celo dobili z minimalno prednostjo (40:39). Podobna igra se je nadaljevala tudi v tretji četrtini. Vodstvo na eni, potem na drugi strani, po 30 minutah igre pa so za zgolj točko vodili domači (56:55).

Za Ljubljančane je bila po odličnih treh četrtinah žal usodna zadnja. V ključnih trenutkih je varovancem Jurice Golemca zmanjkalo nekaj koncentracije, kar so v nasprotnem moštvu izkoristili. Beograjčani so tekmo obrnili v svojo korist in zmagali s kar 15 točkami prednosti. Končni rezultat je bil 79:64.

Najuspešnejši košarkar pri zeleno-oranžnih je bil Melvin Ejim s 13 točkami, 11 jih je dodal Luka Rupnik ter prispeval še pet asistenc. Najboljši strelec Zmajev je bil kapetan Jaka Blažič s 16 točkami.

Košarkarje Cedevite Olimpije nova preizkušnja čaka že čez manj kot 48 ur. V torek ob 21.00 po slovenskem času bodo v prvem kolu Evropskega pokala gostovali pri Gran Canarii.

IZJAVI PO TEKMI

»Čestitke košarkarjem Crvene Zvezde za zasluženo zmago. Mi nismo zdržali vseh 40 minut, ker nimamo dovolj energije in koncentracije. To se nam dogaja že nekaj časa. V zadnjih desetih minutah smo izgubili organizacijo igre in to je tisto, v čemer moramo napredovati. Tri četrtine smo sicer odigrali po dogovoru. Zdaj moramo iti naprej in biti v nadaljevanju še boljši.«

Luka Rupnik, igralec KK Cedevita Olimpija:
»Škoda, ker smo, podobno kot proti FMP-ju, večji del tekmo nadzorovali in imeli vajeti v svojih rokah, nato pa je znova sledil mrk. Domačini smo igrali zelo agresivno, kar so izkoristili, mi pa nismo opravili dobrega dela pod obročem. Hkrati smo dopustili preveč skokov v napadu. To je šport in dobra stvar je, da imamo čez dva dneva popravni izpit pri Gran Canarii, kjer želimo dobro odpreti Evropski pokal.«