28.12.2021

Preobrat in zmaga na zadnji tekmi koledarskega leta

Košarkarji Cedevite Olimpije so koledarsko leto 2021 in prvo polovico tekmovalne sezone 2021/22 v regionalni ligi sklenili z zmago na torkovi tekmi 13. kola v Zagrebu proti Ciboni. Ljubljanska ekipa je bila od zagrebške boljša z 82:79. V Košarkarskem centru Dražena Petrovića v Zagrebu je Cedevita Olimpija v 13. kolu regionalne lige zabeležila še osmo … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije so koledarsko leto 2021 in prvo polovico tekmovalne sezone 2021/22 v regionalni ligi sklenili z zmago na torkovi tekmi 13. kola v Zagrebu proti Ciboni. Ljubljanska ekipa je bila od zagrebške boljša z 82:79.

V Košarkarskem centru Dražena Petrovića v Zagrebu je Cedevita Olimpija v 13. kolu regionalne lige zabeležila še osmo zmago v tej sezoni. Aktualni slovenski državni prvaki koledarsko leto tako zaključujejo uspešno, v novo leto pa se podajajo na krilih treh zaporednih zmag v regionalnem tekmovanju in 7DAYS EuroCupu. V torek so Zmaji v Zagrebu z 82:79 premagali Cibono.

Na zadnji tekmi leta smo spremljali vnet boj obeh ekip ter obračun poln preobratov. Na sredini tretje četrtine je Cedevita Olimpija prvič povedla z desetimi točkami razlike (52:42), toda Cibona se ni vdala. Zagrebčani so zaigrali bolje in Zmaji so se po štirih minutah igre v zadnji četrtini znašli v zaostanku devetih točk (64:73). Takrat je žogo v svoje roke prevzel kapetan Ljubljančanov Jaka Blažič in v zadnjih minutah dosegel kar 11 točk. Prav prosta meta Blažiča za 80:79 malo več kot 21 sekund pred koncem četrtine sta pomenila, da so Zmaji prešli v vodstvo, ki ga niso več izpustili iz svojih rok. Cibona je sicer še imela priložnost, da si priigra zmago, zadnji napad pa je z ukradeno žogo prekinil Zach Auguste, ki je ob zvoku sirene zabil za končnih 82:79.

Blažič je tekmo sklenil z 19 točkami, Auguste je dosegel 15 točk, Alen Omić je vknjižil 12 točk in devet skokov, Yogi Ferrell in Melvin Ejim pa sta oba vknjižila po deset točk.

Pred Cedevito Olimpijo je znova nekaj dni počitka, na parket pa se bo Golemčeva četa vrnila v nedeljo, 2. januarja, ko bo v Novem mestu v 14. kolu regionalne lige gostovala pri Krki. Po slovenskem derbiju v regionalni ligi bodo Ljubljančani znova na delu že dan zatem, saj jih v ponedeljek, 3. januarja, v Laškem čaka prva tekma četrtfinala Pokala Spar z Zlatorogom Laško.

IZJAVE PO TEKMI:

“Zmaga, ki pomeni veliko. V Zagrebu je vedno težko priti do uspeha. V tretji četrtini smo si priigrali razliko, a nato nismo igrali pametno. Naši tekmeci so zadeli kar nekaj težkih metov. Tekmo smo obrnili v svojo korist tudi po zaslugi naših zadetih težkih metov. Na koncu zagotovo ne bi bilo nezasluženo tudi, če bi zmago slavila Cibona. Kapa dol fantom, ki so pokazali karakter, in svoj značaj, da se nikoli ne predajo.”

Jaka Blažič, kapetan KK Cedevita Olimpija:
“Dobra stvar tekme s Cibono je, da smo v zadnji četrtini pokazali karakter, kljub temu, da smo zaostajali z devetimi točkami razlike. Uspeli smo obrniti tekmo v našo korist in na koncu smo zabeležili zmago. Naša igra zagotovo ni bila idealna, kljub temu pa smo si to zmago prigarali. Vesel sem za celotno ekipo, ker smo si zmago resnično zaslužili. V zadnjih tednih delamo zelo dobro in prepričan sem, da smo napravili korak naprej po tej težki tekmi.”

Zach Auguste, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Igrali smo skupaj, borili smo se. Prikazali smo zelo dobro igro v obrambi in si tako priigrali zmago.”