Novica
27.04.2022

Zmaje stotinke ločile od polfinala

Košarkarji Cedevite Olimpije so v sredo prekinili niz devetih zmag v Evropskem pokalu. Večji del tekme so sicer so zaostajali za turškim Frutti Extra Bursasporjem, na koncu pa so imeli vseeno priložnost za zmago. Jacob Pullen je zadel za tri točke, a sirena je bila hitrejša. Gostje so slavili s 85:83. Košarkarji Cedevite Olimpije takšne … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije takšne podpore s tribun že dolgo niso imeli. Natančneje od sezone 2010/11, še bolj natančno pa od februarja 2011, ko je bila Arena Stožice nazadnje razprodana. V vročih Stožicah, v katerih se je zbralo več kot 12.500 navijačev, so Zmaji v prvem polčasu sicer igrali nekoliko rezervirano, nato pa so se uspeli priključiti, a časa za preobrat jim je zmanjkalo. Jacob Pullen je imel met za zmago, a prehitela ga je sirena in zmaga je odšla v Turčijo. Evropska sezona Zmajev se je tako zaključila v četrtfinalu 7DAYS EuroCupa.

Izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca so v uvodnih minutah sicer povedli, a gostje so po štirih minutah igre tehtnico prevesili na svojo stran. Po prvem polčasu so vodili za 14 točk, a zeleno-oranžni so se iz slačilnice vrnili odločeni, da pred glasnimi ljubljanskimi navijači uprizorijo preobrat. Z odlično obrambo so se do konca tretjega dela igre približali na tri točke, devet sekund pred iztekom časa pa so zaostajali za koš. Napad Cedevite Olimpije je zaključil Jacob Pullen, ob zvoku sirene je vrgel za tri točke, bil je uspešen, vendar nekoliko prepozen.

Najboljši strelec ljubljanskega moštva je bil tokrat Yogi Ferrell z 20 točkami, petimi skoki in petimi asistencami. Jacob Pullen je prispeval 15 točk, Zach Auguste 13, Edo Murić 12, kapetan Jaka Blažič pa se je ustavil pri desetih točkah.

Zmaji bodo v četrtek v pomlajeni zasedbi ob 19.00 gostovali v Podčetrtku, v soboto pa v Hali Tivoli začenjajo s končnico regionalnega tekmovanja. Ob 19.00 bodo začeli s prvo tekmo v seriji proti Igokei m:tel.

IZJAVE PO TEKMI:

Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Čestitke košarkarjem Bursasporja za zmago. V prvem polčasu smo v obrambi igrali katastrofalno, težko se je bilo vrniti. V drugem delu smo jih lovili, a nam na žalost ni uspelo. Gremo naprej!”

Edo Murić, igralec KK Cedevita Olimpija:
»Tekma je bila zahtevna, kar smo pričakovali. Upali smo, da se bo tekma obrnila v našo korist, a se žal ni. Prvi polčas smo odigrali slabo, nismo pokazali pravega obraza. V drugem smo se vrnili, a zmanjkala je ena žoga. Poraz boli, a treba je iti naprej. Košarkarji Bursasporja so v odlični formi in žal mi je, da jih nismo ustavili.”