05.12.2021

Zadar v Stožicah boljši za točko

Košarkarji Cedevite Olimpije so v desetem krogu regionalne lige zabeležili poraz proti ekipi Zadra. Gostje so si odločilno prednost priigrali v prvem polčasu. V drugi polovici so Ljubljančani sicer izenačili, a bili v končnici znova prekratki. Semafor je po 40 minutah igre kazal 74:73 v korist hrvaške ekipe. Vrnitev na domači parket se ni iztekla … Continued

Vrnitev na domači parket se ni iztekla po načrtih izbrancev glavnega trenerja Jurice Golemca. Na nedeljskem obračunu so s končnim rezultatom 73:74 klonili proti Zadrčanom. To je peti poraz Ljubljančanov v regionalnem tekmovanju, na svojem računu pa imajo še pet zmag.

Zmaji tokrat niso pokazali želene predstave. Kljub novima okrepitvama, Alenu Omiću in Yogiju Farrellu, so v prvih dvajsetih minutah tekme večinoma lovili zaostanek. Najvišja prednost gostov je bila 12 točk, ob polčasu so vodili s 47:39. V drugem delu srečanja so se zeleno-oranžni približali in v zadnji četrtini celo izenačili. Dve minuti pred koncem je bil rezultat poravnan na 72:72, v zaključku pa je Ljubljančanom zmanjkalo nekaj športne sreče. Zadrčani so tekmo dobili s 74:73.

V domači zasedbi je bil strelsko najbolj razpoložen Zach Auguste s 14 točkami, eno manj je prispeval Melvin Ejim. Cedevita Olimpija se je na stoženskem parketu predstavila brez Jackieja Carmichaela, ki je že zapustil Ljubljano, obe strani pa sta v pogovorih o prekinitvi pogodbe.

V sredo ob 20.00 Zmaje čaka obračun šestega kroga 7DAYS EuroCupa. V Areni Stožice bodo gostovali košarkarji Virtusa Bologne.

»Čestitke Zadru za zasluženo zmago. Večino tekme so naši tekmeci vodili, mi pa smo bili brez prave energije. V prvem polčasu in na začetku tretje četrtine nismo našli petih razigranih igralcev. Nato smo z Alenom Omićem in Alenom Hodžićem dobili zagon, kar pa ni bilo dovolj. Na tekmi, na kateri zgrešiš 11 prostih metov, je težko računati na boljši rezultat.«

Alen Omić, košarkar KK Cedevita Olimpija:
»Vsak poraz boli. Poskušali smo priti do zmage, da bi imeli v sredo mirno glavo, a takšno je življenje. Žal mi je, da smo izgubili ravno na moji prvi tekmi. Opravičujemo se tudi navijačem, ki so prišli v Stožice. V sredo bomo dali vse od sebe, da se bomo veselili nove zmage.«