16.03.2021

Suverena zmaga nad Podčetrtkom

Cedevita Olimpija je v torek na tekmi četrtega kola Lige Nova KBM za prvaka v domači Areni Stožice z 99:65 premagala Terme Olimia Podčetrtek. Zmaji so tako prekinili niz porazov in v drugem delu državnega prvenstva zabeležili še drugo zmago. V torek so lahko slovenski košarkarski navdušenci preko spletnega prenosa na parketu stoženske lepotice prvič … Continued

Cedevita Olimpija je v torek na tekmi četrtega kola Lige Nova KBM za prvaka v domači Areni Stožice z 99:65 premagala Terme Olimia Podčetrtek. Zmaji so tako prekinili niz porazov in v drugem delu državnega prvenstva zabeležili še drugo zmago.

V torek so lahko slovenski košarkarski navdušenci preko spletnega prenosa na parketu stoženske lepotice prvič v tej sezoni spremljali nosilce članske zasedbe Cedevite Olimpije. Glavni trener Jurica Golemac se je tokrat odločil, da priložnosti za igro ne namenil Kendricku Perryju, Rionu Brownu, Ivanu Marinkoviću ter Danu Duščaku, njihova odsotnost pa ni imela prevelikega vpliva na končni rezultat tekme četrtega kola Lige Nova KBM za prvaka s Termami Olimie Podčetrtkom. Semafor v Areni Stožice je po 40 minutah igre kazal 99:65 v korist domače ekipe, ki je tako vknjižila drugo zmago v drugem delu državnega prvenstva.

Ljubljančani so na parketu zagospodarili nemudoma po prvem sodniškem metu, nadzor nad potekom dogajanja na igrišču pa obdržali skozi celoten potek srečanja. Prevlada v skoku, hitra igra v protinapadih ter 25 asistenc, ki so si jih med seboj podelili košarkarji ljubljanskega moštva, so domači zasedbi prinesli zanesljivo zmago s 34 točkami razlike.

Jarrod Jones je bil z 19 točkami in devetimi skoki najboljši strelec čete Jurice Golemca. Sledil mu je Jaka Blažič s 14 točkami, šestimi skoki ter petimi podajami. Po 13 sta jih dosegla Žiga Dimec in Mikael Hopkins (7 skokov). Luka Rupnik je bil z 11 podajami najboljši asistent moštva iz Stožic, v svojo osebno statistiko pa je vpisal še 12 točk.

Že v četrtek se bodo Zmaji znova, tokrat v pomlajeni zasedbi, podali na parket, in se v Šenčurju pri Kranju v šestem kolu Lige za prvaka pomerili s Šenčurjem. Še bolj pomemben obračun pa je pred ljubljansko zasedbo v soboto ob 21.00, ko v Areno Stožice v 22. kolu Lige ABA prihaja Zadar.

IZJAVI PO TEKMI

“Čestitke fantom za zmago. Potrebovali smo takšno tekmo, s pravim pristopom. Čestitke tudi ekipi Podčetrtka za dobro sezono in gremo naprej.”

Luka Rupnik, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Na tekmo smo se maksimalno pripravili kot na vsako srečanje. Imeli smo dan počitka, da smo spočili misli. Čaka nas še ogromno dela in borba na treh frontah. Nadaljevanja sezone se bomo lotili tekmo za tekmo.”