21.03.2022

Poraz v državnem prvenstvu proti Podčetrtku

Pomlajena zasedba Cedevite Olimpije, ki so ji tokrat na pomoč priskočili Melvin Ejim, Mirko Mulalić in Alen Hodžić, je v četrtem kolu Lige Nova KBM za prvaka doživela poraz proti Termam Olimie Podčetrtku (80:100). V Ligi Nova KBM za prvaka je Cedevita Olimpija v torek na dvoboju četrtega kola doživela drugi zaporedni poraz. Od ekipe, … Continued

Pomlajena zasedba Cedevite Olimpije, ki so ji tokrat na pomoč priskočili Melvin Ejim, Mirko Mulalić in Alen Hodžić, je v četrtem kolu Lige Nova KBM za prvaka doživela poraz proti Termam Olimie Podčetrtku (80:100).

V Ligi Nova KBM za prvaka je Cedevita Olimpija v torek na dvoboju četrtega kola doživela drugi zaporedni poraz. Od ekipe, ki jo v drugem delu državnega prvenstva s klopi vodi Miro Alilović, je bilo tokrat boljše moštvo Term Olimie Podčetrtka, ki je v Stožicah slavilo zmago z rezultatom 100:80.

Zeleno-oranžna zasedba je znova zaigrala brez vseh nosilcev igre, od izkušenih igralcev pa so dres tokrat oblekli Melvin Ejim, Mirko Mulalić in Alen Hodžić. V svojo korist so gostje iz Podčetrtka tekmo obrnili v tretji četrtini, ko so prednost Zmajev z dvema točkama razlike po 20 minutah igre obrnili v naskok desetih točk (75:65). Ljubljančani so sicer v zaključku tekme poskušali znižati zaostanek, a do preobrata ni prišlo in Podčetrtek se je veselil končne zmage.

V zasedbi Zmajev je največ točk tokrat dosegel Melvin Ejim, in sicer 20, sledil mu je Dan Duščak z dvojnim dvojčkom (17 točk in enajst podaj), njemu pa Luka Ščuka, ki je prispeval 14 točk.

Pred Cedevito Olimpijo je zdaj zahteven obračun z Umano Reyer iz Benetk, ki v Stožice prihaja v sredo ob 20.00 v 16. kolu skupinskega dela 7DAYS EuroCupa. Zatem bodo Zmaji v Hali Tivoli v 24. kolu v nedeljo ob 17.00 gostili beograjski Partizan NIS.