06.11.2021

Zanesljiva zmaga nad Splitčani

Košarkarji Cedevite Olimpije so se v soboto znova vrnili v domačo Areno Stožice in v okviru sedmega kola regionalne lige zabeležili novo zmago. Goste iz Splita so premagali s končnim rezultatom 86:60. Varovanci glavnega trenerja Jurice Golemca so prepričljivo dobili obračun s Splitčani. Z visoko prednostjo so vodili že po polovici tekme, zato je strateg … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije so se v soboto znova vrnili v domačo Areno Stožice in v okviru sedmega kola regionalne lige zabeležili novo zmago. Goste iz Splita so premagali s končnim rezultatom 86:60.

Varovanci glavnega trenerja Jurice Golemca so prepričljivo dobili obračun s Splitčani. Z visoko prednostjo so vodili že po polovici tekme, zato je strateg Zmajev v drugem delu priložnost ponudil prav vsem zeleno-oranžnim košarkarjem. Na koncu je bila razlika 26 točk v korist domačih (86:60).

Ljubljančani so vodili od prve minute tekme. Sprva so košarkarji iz Splita še držali korak z njimi, nato pa se je ob koncu prve četrtine razigral Edo Murić in dosegel sedem zaporednih točk. Rezultat po prvih desetih minutah je bil 22:13 v korist domačinov. Četa Jurice Golemca je v nadaljevanju prednost še stopnjevala. Murićeva blokada in ukradena žoga na eni strani, na drugi pa dve zaporedni trojki Jacoba Pullena in kar tri uspešna zabijanja Jackieja Carmichaela so bila razlog za visoko prednost ob polčasu (47:28).

V drugi polovici tekme ni prišlo do sprememb. Po tretji četrtini so Zmaji vodili za 27 točk (66:39), na koncu pa so vpisali zanesljivo zmago. Zasedbo Splita so premagali s končnim rezultatom 86:60.

Najbolj razigran med domačimi košarkarji je bil Edo Murić s 16 točkami in osmimi skoki. Uspešno predstavo je prikazal tudi kapetan Jaka Blažič, ki se je ustavil pri 14 točkah. Eno manj je dosegel Jacob Pullen.

Zmaji bodo na parket stoženske lepotice znova stopili v sredo. Ob 20.00 se bo začela tekma četrtega kola 7DAYS EuroCupa proti nemškemu Ulmu.

Jurica Golemac, trener KK Cedevita Olimpija:
»Čestitke fantom za dobro energijo. Moram reči, da se je videlo, da so bili košarkarji Splita utrujeni od zadnje tekme, hkrati pa jim je manjkalo nekaj igralcev. Za nas je pomembno, da smo se vrnili v zmagovalne tirnice, zdaj pa imamo nekaj časa za trening in pripravo na prihodnje tekme. Pohvalil bi tudi občinstvo. Ljubljančani imajo radi košarko in prepričan sem, da razumejo, da nam ne gre vedno vse po načrtih, a bomo kljub temu na igrišču pustili svoje srce.«

Edo Murić, igralec KK Cedevita Olimpija:
»Vedeli smo, da nas čaka zahtevna tekma. Zagotovo so Splitčani v tej sezoni odigrali nekaj zelo dobrih tekem, tako da smo jih morali vzeti resno. Videli smo, da nam je proti Bursi manjkalo nekaj energije in prav zato smo bili za obračun s Splitom bolj motivirani. Upravičili smo vlogo favoritov in vseh 40 minut odigrali dobro.«