27.03.2022

V polnem Tivoliju po infarktni končnici do zmage in končnice

Košarkarji Cedevite Olimpije so v okviru 24. kola regionalne lige zabeležili šesto zaporedno zmago v tem tekmovanju in skupno 12. na mednarodni sceni. V kultni Hali Tivoli so na spektaklu z zgodovinskim pridihom sicer ves čas sledili ritmu beograjskega Partizana, v izdihljajih obračuna pa rezultat obrnili in tekmo dobili z 81:79. Z zmago nad Beograjčani … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije so v okviru 24. kola regionalne lige zabeležili šesto zaporedno zmago v tem tekmovanju in skupno 12. na mednarodni sceni. V kultni Hali Tivoli so na spektaklu z zgodovinskim pridihom sicer ves čas sledili ritmu beograjskega Partizana, v izdihljajih obračuna pa rezultat obrnili in tekmo dobili z 81:79. Z zmago nad Beograjčani so se zmagi že uvrstili v končnico regionalne lige!

V razprodani Hali Tivoli sta ekipi Cedevite Olimpije in Partizana NIS prikazali izjemno napeto predstavo. Sreča je bila na koncu na strani Zmajev, ki so borbeno in ekipno igro skozi vseh 40 minut tekme kronali s končno zmago. Tekmece iz Beograda so premagali s končnim rezultatom 81:79.

Gostje so sicer vodili večji del tekme, a Ljubljančani so jim odločno sledili. Po prvi četrtini so namreč zaostajali za eno točko (22:23), po polovici tekme pa za tri (43:46). Drugi polčas je z uspešnim metom z razdalje odprl kapetan Jaka Blažič in izid poravnal na 46:46. V nadaljevanju so imeli Beograjčani znova niti igre v svojih rokah. Največ so vodili na začetku zadnje četrtine, za osem (69:61). Izbranci Jurice Golemca se niso predali do konca. Na krilih glasnih navijačev so uprizorili preobrat. Yogi Ferrell je najprej zadel za vodstvo z 79:77, gostje so nato sicer izenačili, a je bil Ferrell uspešen še enkrat. Pol minute pred koncem je postavil izid srečanja.

Med Ljubljančani je bil najbolj razpoložen Jaka Blažič, ki je dosegel kar 25 točk. S 14 se je izkazal tudi Zoran Dragić, k temu pa je dodal še šest skokov. Po 13 točk sta dosegla še Yogi Ferrell in Alen Omić.

Obračun v Tivoliju je obeležilo tudi praznovanje 75 let Košarkarskega kluba Cedevita Olimpija. V čast osvojenih naslovov jugoslovanskega državnega prvenstva obeh moštev sta se obe ekipi predstavili v dresih iz obdobja nekdanje Jugoslavije.

Tekmo so s sedežev ob parketu spremljali tudi člani zlatih ekip tedanje Olimpije iz ere jugoslovanskega državnega prvenstva – Jure Božič, Ivo Daneu, Jože Fišer, Marjan Kandus, Djuro Lemajić, Tine Logar, Miha Lokar, Peter Marter, Andrej Osterc, Jože Podboj, Pavle Polanec, Sašo Poljšak, Peter Samaluk, Dušan Verbič, Helmut Volovšek in Aljoša Žorga. Ljubljanski klub jih je počastil med glavnim odmorom obračuna z beograjskim kolektivom.

Pomlajeno zasedbo Zmajev v ponedeljek čaka nova tekma v državnem prvenstvu. Ob 18.00 jim bodo na gostovanju v Domžalah nasproti stali košarkarji Heliosa.

IZJAVE PO TEKMI:

“Čestitke fantom za enkratno igro in celotno tekmo. Čestitke občinstvu, ki je bilo tokrat neverjetno. Vrnili smo se v zgodovino, v čase, ko sem jaz igral v Tivoliju. Navijači so nam dali energijo, ko nam ni šlo. Kapo dol rokometašem, ki so se borili do konca. V zadnji četrtini je bila obramba neverjetna. Na koncu nas je želja nagradila z zmago.”

Jaka Blažič, kapetan KK Cedevita Olimpija:
“Končno norost v košarkarskih dvoranah, to smo pogrešali. Naredili smo en korak naprej k temu, da bo na vsaki tekmi tako. Veseli smo zmage in gremo naprej.”