Novica
13.03.2022

Maščevanje proti Megi uspelo, dvanajsta zaporedna zmaga

Košarkarji Cedevite Olimpije so še dvanajstič v nizu parket zapustili dvignjenih glav. Za četrto zaporedno zmago v regionalni ligi je četa glavnega trenerja Jurice Golemca v nedeljo v 22. kolu v Stožicah z rezultatom 92:81 premagala Mego Mozzart. Cedevita Olimpija je v nedeljo v 22. kolu regionalne lige zabeležila novo zmago. Dvanajsti zaporedni uspeh je … Continued

Cedevita Olimpija je v nedeljo v 22. kolu regionalne lige zabeležila novo zmago. Dvanajsti zaporedni uspeh je najdaljši niz zmag, odkar je leta 2019 prišlo do združitve ljubljanskega in zagrebškega kolektiva, s četrto zaporedno zmago v regionalnem tekmovanju pa so Zmaji napravili nov odločen korak proti končnici. Košarkarje Mege Mozzart so v nedeljo premagali z rezultatom 92:81.

Ljubljančani so pobudo prevzeli v drugi polovici prve četrtine in si hitro priigrali dvomestno prednost. V nadaljevanju se je ta sicer nekoliko stopila, vseeno pa Zmaji tekmecem niso dovolili, da bi prevzeli vodstvo. Po polovici dvoboja je bil rezultat 49:41. V drugem delu srečanja se razmerje moči ni spremenilo, košarkarji Mege so domači zasedbi nekajkrat zadihali za ovratnik, a zeleno-oranžni niso dovolili presenečenja in tako prišli do tretje zmage v tednu dni.

Najboljši strelec je bil tokrat Edo Murić s 16 točkami, k temu je dodal še osem skokov. Po 14 točk sta dosegla Yogi Ferrell in Jaka Blažič, eno manj je prispeval Zoran Dragić, Jacob Pullen in Alen Omić pa sta se ustavila pri 12, ob tem pa je Omić zbral še 12 skokov in pet asistenc.

Ljubljansko zasedbo bomo na stoženskem parketu v nekoliko spremenjeni zasedbi lahko znova spremljali že v ponedeljek ob 18.00, ko se bo v drugem kolu Lige Nova KBM za prvaka zoperstavila Šenčurju. Svojo pot v obeh mednarodnih tekmovanjih bo Cedevita Olimpija nadaljevala v sredo ob 20.30, ko bo v 15. kolu skupinskega dela 7DAYS EuroCupa gostovali pri Virtusu Segafredo Bologni.

IZJAVE PO TEKMI:

Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Čestitke košarkarjem, pa tudi navijačem. Zelo smo se bali te tekme, ker je za nami dolg niz zmag, na gostovanje pa je prišla ekipa Mege, ki ni imela ničesar izgubiti. So dobri, dobro vodeni. Nismo našli moči in pameti, da bi tekmo zaključili. Nekajkrat smo imeli priložnost, da bi jo prelomili, a enostavno ne moreš, ker so tako dobri. Na koncu zasluženo zmaga, ves čas smo bili v vodstvu, odločile so izkušnje. Gremo naprej!”

Alen Omić, košarkar KK Cedevita Olimpija:
“Zmaga je to, kar si želimo in rabimo. Samo zmage pridejo v poštev. V Stožicah pa na prihodnjih tekmah potrebujemo še več navijačev.”

Edo Murić, košarkar KK Cedevita Olimpija:
“Res ni bilo lahko. Košarkarji Mege so eni največjih talentov Srbije, so močni in visoki. Najbolj nevarni so v napadu, kjer smo jih dobro ustavili. To je bil načrt za zmago. Hvala vsem, ki so prišli v Stožice. Dajemo vse od sebe in upam, da bodo navijači to prepoznali ter napolnili dvorano.”