25.09.2021

Za uvod v regionalno ligo visoka zmaga proti Krki

Košarkarji Cedevite Olimpije so uspešno otvorili sezono v regionalni Ligi ABA. Pred domačimi navijači so tekmo proti novomeški Krki dobili s kar 32 točkami razlike (88:56) in tako zabeležili prvo zmago. Prvi krog regionalnega tekmovanja je znova postregel s slovenskim derbijem. V Areni Stožice so se domači košarkarji Cedevite Olimpije pomerili s Krko, proti kateri … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije so uspešno otvorili sezono v regionalni Ligi ABA. Pred domačimi navijači so tekmo proti novomeški Krki dobili s kar 32 točkami razlike (88:56) in tako zabeležili prvo zmago.

Prvi krog regionalnega tekmovanja je znova postregel s slovenskim derbijem. V Areni Stožice so se domači košarkarji Cedevite Olimpije pomerili s Krko, proti kateri so pred tednom dni na superpokalni tekmi slavili zmago. Razplet je bil tudi tokrat enak, saj so Zmaji zmagali z 88:56 in tako vknjižili prvi točki v tej sezoni tega tekmovanja.

Tekma se je začela z naletom gostov, ki so po dobrih treh minutah igre vodili z 10:3, v nadaljevanju pa so Zmaji rezultat obrnili in prvo četrtino dobili s tremi točkami prednosti (18:15). Z nekaj dobrimi akcijami so v drugem delu prvega polčasa prednost le še povečevali in po 20 minutah vodili s 44:27. Tudi v drugem polčasu gostje iz Novega mesta niso uspeli ujeti priključka. Po tretji četrtini so imeli Ljubljančani na svojem računu že 35 točk prednosti, popustili pa niso niti v zaključku tekme in na koncu zmagali z rezultatom 88:56.

Med strelce se je vpisalo kar 11 košarkarjev Cedevite Olimpije. Najbolj uspešen je bil Marcus Keene s 17 točkami in šestimi asistencami, 15 točk in pet skokov je dodal Zach Auguste, 12 točk je prispeval še Jacob Pullen.

Pred začetkom tekme se je Sani Bečirović, športni direktor KK Cedevita Olimpija, v imenu kluba poklonil nekdanjemu članu Zmajev Mihu Zupanu, ki je sklenil svojo bogato kariero.

Naslednja tekma Ljubljančane čaka prihodnjo nedeljo ob 19.00, ko bodo v drugem krogu žLige ABA gostovali pri Boracu iz Čačka.

“Čestitke fantom za prepričljivo zmago. Pri Krki je manjkalo nekaj igralcev, posledično pa ni uspela zdržati našega tempa. Želim se zahvaliti navijačem, da so zopet z nami, obenem pa upam, da jih bo vsako domačo tekmo vse več in več. Povsem drugačen občutek je stopiti na parket, ko imaš za seboj svoje navijače.”

Marcus Keene, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Trenerji in soigralci so mi pred sezono rekli, naj ostanem samozavesten in igram svojo igro. V to sem vložil veliko dela in verjel sem, da bom slej ko prej začel zadevati mete. To se je na tekmi s Krko tudi zgodilo.”