10.04.2022

Po porazu proti Ciboni prekinjen niz 15 zmag

V ljubljanski Hali Tivoli je morala Cedevita Olimpija priznati premoč Ciboni. Zagrebčani so bili v 26. kolu rednega dela regionalne lige z rezultatom 84:80 boljši od čete glavnega trenerja Jurice Golemca. Košarkarji Cedevite Olimpije so prekinili niz 15 zmag v mednarodnih tekmovanjih. V nedeljo jim je poraz prizadejala zagrebška Cibona, ki je bila v Hali Tivoli … Continued

V ljubljanski Hali Tivoli je morala Cedevita Olimpija priznati premoč Ciboni. Zagrebčani so bili v 26. kolu rednega dela regionalne lige z rezultatom 84:80 boljši od čete glavnega trenerja Jurice Golemca.

Košarkarji Cedevite Olimpije so prekinili niz 15 zmag v mednarodnih tekmovanjih. V nedeljo jim je poraz prizadejala zagrebška Cibona, ki je bila v Hali Tivoli boljša s 84:80. V okviru regionalne lige in evropskega pokala so zeleno-oranžni izgubili prvič po 30. januarju, ko jih je na gostovanju v Podgorici premagala Budućnost.

Košarkarje Cedevite Olimpije je do ugodne prednosti na začetku popeljal Edo Murić, ki je bil v uvodnih minutah tekme trikrat uspešen z razdalje. Že v prvi četrtini so si Zmaji priigrali dvomestno prednost in jo z nekaj nihanji uspeli ubraniti vse do končnice. V zadnji četrtini so jim gostje najprej nekoliko bolj zadihali za ovratnik, nato so izenačili in kasneje prevzeli vodstvo. Ljubljančanom tokrat kljub glasnim domačim navijačem preobrata ni uspelo uprizoriti.

Najboljši strelec ljubljanskega moštva je bil Zoran Dragić z 21 točkami in sedmimi skoki. 14 točk in devet skokov je v svojo statistiko vpisal Edo Murić. 13 točk je dodal Alen Omić, 12 kapetan Jaka Blažič in 10 Yogi Ferrell.

V tem tednu Zmaji ne bodo stopili na parket v 7DAYS EuroCupu, bodo pa dvakrat aktivni v drugem delu državnega prvenstva. Že v ponedeljek ob 18.00 se bodo drugič v sezoni, znova v Hali Tivoli, udarili z Nutrispoint Ilirijo, v sredo pa bo ljubljanske košarkarje pot vodila v Novo mesto, kjer se bodo pomerili s Krko. V soboto ob 17.00 bo v Stožicah sledila preizkušnja z Borcem iz Čačka, v torek ob 19.00 pa v osmini finala 7DAYS EuroCupa v Stožice prihaja Turk Telekom. Vstopnice za ogled tekme so že na voljo na www.shop.olimpija.com.

“Čestitke Ciboni za zasluženo zmago, niti v enem trenutku se niso predali. Mi smo na začetku odigrali dobro in sproščeno, nato pa bili preveč sproščeni. Začeli smo igrati za občinstvo in nehali z našo igro. To nas je na koncu stalo zmage. Dobra šola za naprej. Vseeno pa hvala navijačem, bili so enkratni.”

Zoran Dragić, košarkar Cedevite Olimpije:
“V prvem polčasu smo bili dobri, naredili smo veliko razliko. V tretji četrtini so košarkarji Cibone začeli zadevati trojke. Imeli smo priložnost, da zaključimo tekmo, a na žalost v drugem polčasu nismo igrali tako, kot bi morali. Cibona je zasluženo zmagala, za kar jim čestitam. Mi gremo dalje!”