03.10.2021

Na gostovanju v Čačku do druge zmage

Cedevita Olimpija je na gostovanju v Čačku v drugem kolu regionalne lige zabeležila še drugo zmago v sezoni. Izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca so v nedeljo s 85:76 premagali Borac. Ljubljanska Cedevita Olimpija se s prvega gostovanja v tekmovalni sezoni 2021/22 vrača z dvignjeno glavo. Košarkarji zeleno-oranžne zasedbe so v nedeljo v drugem kolu regionalne … Continued

Cedevita Olimpija je na gostovanju v Čačku v drugem kolu regionalne lige zabeležila še drugo zmago v sezoni. Izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca so v nedeljo s 85:76 premagali Borac.

Ljubljanska Cedevita Olimpija se s prvega gostovanja v tekmovalni sezoni 2021/22 vrača z dvignjeno glavo. Košarkarji zeleno-oranžne zasedbe so v nedeljo v drugem kolu regionalne lige v Čačku s 85:76 ugnali Borac. Najboljši strelec v vrstah Zmajev je bil Jacob Pullen s 23 točkami.

Po izenačenih uvodnih treh minutah igre so Zmaji prevzeli pobudo in prvo četrtino dobili z 12 točkami prednosti (12:24). Drugi del prvega polčasa so košarkarji Borca odprli s serijo 5:0, v nadaljevanju pa so se varovanci Jurice Golemca zbrali in ohranili priigrano vodstvo. Na odmor so odšli z desetimi točkami prednosti (34:44). Tudi drugi polčas so bolje začeli domači, ki so se Zmajem približali na le 4 točke razlike. Krizo Ljubljančanov je nato z dvema odličnima zabijanjema prekinil Zach Auguste. Zeleno-oranžni so znova povečali svojo prednost in pred zadnjo četrtino vodili za 20 točk (48:68). V končnici so ohranili zbranost in na koncu slavili z rezultatom 76:85. Še drugo sezono zapored se ljubljanska ekipa z gostovanja v Čačku vrača z zmago.

Najuspešnejši košarkar Cedevite Olimpije je bil Jacob Pullen s 23 točkami in šestimi skoki, 18 točk in sedem skokov je dodal tudi Melvin Ejim, Zach Auguste pa je dosegel dvojnega dvojčka (14 točk, 12 skokov).

Naslednja preizkušnja košarkarje Cedevite Olimpije čaka prihodnji ponedeljek. V Areno Stožice v tretjem kolu regionalnega tekmovanja prihaja FMP. Vstopnice za ogled tekme so že na voljo v spletni trgovini (www.shop.olimpija.com), na spletni platformi Petrol Ticket in na spletni strani Moje karte.

»Čestitke fantom. Vseh 40 minut smo nadzirali tekmo in preprečili Borcu, da bi se vrnil v igro. Trikrat so sicer imeli priložnost, a se nismo ustavili in pokazali smo, kako močni smo. Kljub samozavesti moramo popraviti še veliko stvari. Vse najboljše v nadaljevanju pa tudi Borcu.«

Jacob Pullen, igralec KK Cedevita Olimpija:
»Odigrali smo dobro tekmo, močni smo bili predvsem v obrambi. S to ekipo vedno bolj uživam, poleg tega pa je lepo biti spet na tekmah s takšnim vzdušjem in navijači.«