03.03.2023

ANGT Zadar: Motivirani Ljubljančani po porazu na prvi tekmi v drugo preskočili Maccabi

Mladinska ekipa Cedevite Olimpije je v petek na drugi tekmi dneva na evroligaškem turnirju adidas Next Generation z rezultatom 90:74 premagala Maccabi iz Tel Aviva. Za mlade Zmaje je to prva zmaga na turnirju po porazu v prvem kolu proti Stellazzurri (70:79). Košarkarji Cedevite Olimpije so uvodni dan evroligaškega turnirja adidas Next Generation, ki poteka … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije so uvodni dan evroligaškega turnirja adidas Next Generation, ki poteka v Zadru, sklenili polovično uspešno. V prvem kolu skupinskega dela so doživeli poraz proti italijanski Stellazzurri (70:79), nato pa v drugem kolu z motivirano in navdahnjeno igro ugnali izraelski Maccabi (90:74).

Mladi Zmaji so na samem začetku druge tekme dneva sicer zaostajali za vrstniki iz Tel Aviva, nato pa so stopili na pedalo za plin in v osmi minuti prve četrtine povedli s 24:12. V nadaljevanju so se izraelski košarkarji sicer nekoliko približali, nato pa so Ljubljančani znova udarili in se v tretji četrtini oddaljili na 58:40. Ko je razlika v zadnjem delu igre presegla 20 točk, je bilo dokončno jasno, da je tekma odločena, in da se bo Cedevita Olimpija veselila prve zmage na turnirju.

Toni Bilić je k uspehu prispeval kar 27 točk, Lon Ličan je prikazal vsestransko igro in dvoboj sklenil s 23 točkami, devetimi skoki in šestimi asistencami.

Na prvem obračunu dneva s Stelloazzurro so Ljubljančani po zelo dobrem prvem polčasu, nekoliko slabše odigrali drugi polčas, Italijani pa so se na koncu veselili zaslužene zmage. Toni Bilić je tekmo sklenil z 19 točkami in petimi asistencami, Lon Ličan pa je 13 točkam dodal sedem skokov in šest asistenc.

V soboto ob 15.45 se bodo ljubljanski košarkarji na zadnji tekmi skupinskega dela tekmovanja pomerili z Zaragozo.

TURNIR ADIDAS NEXT GENERATION (Zadar, Hrvaška; 3.-5. marec 2023)