27.03.2021

Na tretji tekmi Zmajčki do prve zmage!

Košarkarji Cedevite Olimpije so na turnirju mladinske Evrolige v Beogradu v soboto zabeležili zmago in poraz. Drugi dan evroligaškega turnirja v Beogradu je bil za Cedevito Olimpijo polovično uspešen. Na prvi tekmi dneva so ljubljanski košarkarji doživeli poraz proti Budućnosti VOLI, na večernem obračunu z Lokomotivo iz Krasnodarja pa so zabeležili zmago z 71:67. Skupinski … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije so na turnirju mladinske Evrolige v Beogradu v soboto zabeležili zmago in poraz.

Drugi dan evroligaškega turnirja v Beogradu je bil za Cedevito Olimpijo polovično uspešen. Na prvi tekmi dneva so ljubljanski košarkarji doživeli poraz proti Budućnosti VOLI, na večernem obračunu z Lokomotivo iz Krasnodarja pa so zabeležili zmago z 71:67. Skupinski del tekmovanja bodo tako Zmajčki zaključili z zmago in dvema porazoma ter na tretjem mestu skupine B. Na petkovi tekmi z Mego Soccerbet so namreč klonili s 77:97.

Obračun z ruskimi vrstniki so košarkarji Cedevite Olimpije v svojo korist obrnili v zadnji četrtini. V zadnjih šest minut tekme sta ekipi vstopili poravnani na 59:59, nato pa je najprej Nil Jovanović s polaganjem Cedevito Olimpijo povedel v vodstvo, sledilo je še zabijanje Andrije Jelavića, za tem pa se mladi Zmaji niso več ozirali nazaj. Rusi so se sicer z agresivno igro skušali vrniti v igro, a semafor v FMP Areni je kljub temu po 40 minutah igre kazal 71:67 v korist ljubljanskega kluba.

V zeleno-oranžni zasedbi je bil najbolj učinkovit košarkar na parketu Nil Jovanović, ki je v statistiko vpisal 18 točk, sedem asistenc in pet skokov. Vice Zanki se je ustavil pri 17 točkah, Andre Skelin pa je s 16 točkami in 10 skoki vknjižil dvojnega dvojčka. Dvomesten je bil še Andrija Jelavić, ki je dosegel 14 točk in zbral devet skokov.

Anđelko Matov, trener KK Cedevita Olimpija:
“Zdi se, da smo po treh skupnih tekmah končno uspeli ujeti pravi ritem. Navkljub dejstvu, da smo celotno tekmo vodili, smo imeli tudi nekaj padcev v naši igri, a vsako krizo smo uspeli prebroditi, kar kaže na ekipni karakter, to pa nam je na koncu tudi prineslo zmago. V primerjavi s prvima dvema tekmama smo dobro reagirali pri defenzivnem skoku, enako velja tudi za igro v obrambi, nisem pa zadovoljen zaradi visokega števila izgubljenih žog.”

EUROLEAGUE BASKETBALL ADIDAS NEXT GENERATION TOURNAMENT (FMP Arena, Beograd; 26.-28. marec 2021)