03.12.2022

V Zagrebu do tretje zaporedne zmage na regionalni sceni

V soboto so košarkarji Cedevite Olimpije gostovali v Zagrebu in se v devetem kolu rednega dela AdmiralBet Lige ABA veselili tretje zaporedne zmage. Izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca so v Košarkarskem centru Dražena Petrovića z rezultatom 90:78 premagali Cibono. Cedevita Olimpija nadaljuje z uspešnimi predstavami v AdmiralBet Ligi ABA. Ljubljanski Zmaji so v soboto na … Continued

Cedevita Olimpija nadaljuje z uspešnimi predstavami v AdmiralBet Ligi ABA. Ljubljanski Zmaji so v soboto na obračunu devetega kola rednega dela regionalne lige z rezultatom 90:78. v Zagrebu premagali Cibono. Za ljubljanske košarkarje je to tretja zaporedna zmaga, skupno pa šesta na osmih tekmah, ki so jih do sedaj odigrali.

Zmaga v Zagrebu je vsekakor lepa popotnica pred torkovim domačim obračunom sedmega kola rednega dela 7DAYS EuroCupa z ratiopharmom iz Ulma. Izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca bodo v Stožicah skušali zabeležiti prvo evropsko zmago in tako prekiniti niz šestih zaporednih porazov.

Vstopnice za ogled srečanja z nemškim kolektivom si lahko zagotovite na vstopnice.olimpija.com, še ceneje pa si lahko vse tri naslednje domače tekme ogledate z nakupom Miklavževega paketa vstopnic, ki je prav tako že na voljo na vstopnice.olimpija.com.

Zmaji so tekmo v svojo korist obrnili v drugi četrtini. Takrat so uspeli naravnati svoje merilne naprave, do glavnega odmora pa so zadeli kar devet metov za tri točke. Čeprav so se košarkarji Cibone izkazali za izredno borbene tekmece, pa to slovenskih prvakov ni zmedlo. Po nekaj minutah zadnje četrtine so povedli z dvomestno razliko, zmage pa nato niso več izpustili iz svojih rok.

V ljubljanski zasedbi je največ točk dosegel Amar Alibegović, in sicer 20. Sledil Mu je Josh Adams z 19, njemu pa Edo Murić, Marko Jeremić (oba 11) ter Yogi Ferrell z 10.

IZJAVE PO TEKMI:

“Čestitke fantom za zmago. Za nami je težka tekma po vseh potovanjih, ko v zadnjem tednu praktično nismo imeli pravih treningov. Prvi polčas so naši tekmeci odigrali dobro, pametno in osredotočeno, mi pa smo bili malo mehkejši v obrambi. Kljub temu smo bili v obeh polčasih dobri in na koncu smo zasluženo zmagali. Do izraza je prišla naša kvaliteta.”

Amar Alibegović, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Lepo se je domov vrniti z zmago. Potrebujemo vse zmage, ki jih lahko zabeležimo. V drugem polčasu smo stopili skupaj in dokazali, koliko kvalitete premoremo. Naš največji izziv je, da to zadržimo vseh 40 minut. Če nam to uspe, bomo slavili veliko več zmag.”

Lovro Gnjidić, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Vedno se je lepo vrniti v Zagreb. Tu sem odraščal in upal sem, da bom dobil priložnost za igro. Dal sem vse od sebe, bil sem motiviran in vesel sem zmage.”