Novica
16.03.2022

Peta zaporedna zmaga v 7DAYS EuroCupu, v Bologni je padel Virtus

Cedevita Olimpija je v sredo v Bologni zabeležila svojo peto zaporedno zmago v 7DAYS EuroCupu. Na obračunu 15. kola skupinskega dela tekmovanja so Ljubljančani z rezultatom 86:74 premagali enega od favoritov za naslov prvaka Evropskega pokala, sloviti Virtus. Košarkarji Cedevite Olimpije nadaljujejo z uspehi v mednarodnih tekmovanjih. Izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca so v sredo … Continued

Cedevita Olimpija je v sredo v Bologni zabeležila svojo peto zaporedno zmago v 7DAYS EuroCupu. Na obračunu 15. kola skupinskega dela tekmovanja so Ljubljančani z rezultatom 86:74 premagali enega od favoritov za naslov prvaka Evropskega pokala, sloviti Virtus.

Košarkarji Cedevite Olimpije nadaljujejo z uspehi v mednarodnih tekmovanjih. Izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca so v sredo na obračunu 15. kola skupinskega dela 7DAYS EuroCupa s 86:74 premagali Virtus Segafredo Bologno in tako vpisali peto zaporedno zmago v Evropskem pokalu.

Svoj zadnji poraz v mednarodn ravni so ljubljanski košarkarji doživeli konec januarja v Podgorici proti Budućnosti VOLI. Virtus so Zmaji premagali prvič po sezoni 2007/08, moštvo iz Ljubljane pa je izenačilo svoj najdaljši niz zmag v 7DAYS EuroCupu iz sezone 2013/14, ko je takratna Union Olimpija prav tako slavila zmago na petih zaporednih srečanjih.

Zmaji so takoj na začetku dvoboja pokazali, po kaj so prišli v Virtus Segafredo Areno. Z osredotočeno in borbeno igro od prve minute so si hitro priigrali lepo prednost. Uvodno četrtino so dobili z izidom 31:24, v nadaljevanju pa ritem še stopnjevali in na krilih izjemnega Jacoba Pullena povedli z dvomestno prednostjo. V drugem polčasu so gostitelji sicer poskušali izkoristiti svojo kakovost, a četa Jurice Golemca ni popuščala. Ko so se Italijani približali, so se Ljubljančani znova oddaljili in si tako priborili zasluženo zmago.

Pet košarkarjev v oranžno-zelenem dresu je znova preseglo mejo desetih doseženih točk. Jacob Pullen se je ustavil pri 20, kapetan Jaka Blažič pri 18 ter sedmih skokih. 14 točk je dodal Edo Murić, po 11 pa še Zoran Dragić in Yogi Ferrell.

Naslednja preizkušnja Cedevito Olimpijo čaka v soboto ob 17.00, ko se bodo Ljubljančani v Dalmaciji v 23. kolu regionalne lige zoperstavili Zadru. Sledila bo vrnitev v Stožice, kjer bo v ponedeljek gostovala ekipa Term Olimia Podčetrtka, v sredo pa ljubljanske košarkarje čaka obračun 16. kola skupinskega dela Evropskega pokala z Umano Reyer iz Benetk.

IZJAVE PO TEKMI:

Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Čestitke fantom. Tekma je bila enkratna, verjetno smo odigrali najbolje v sezoni. V drugem polčasu je bila obramba odlična, garali smo eden za drugega. V napadu je žoga krožila, iskali smo najboljše rešitve. Ostati moramo skromni, gremo naprej. Ta zmaga nič ne pomeni. Imamo kakovost, a to smo vedeli.”

Jaka Blažič, kapetan KK Cedevita Olimpija:
“To je po imenih najmočnejša ekipa v 7DAYS EuroCupu. Ponosen sem na ekipo, ker smo od samega začetka igrali samozavestno in motivirano, z mislijo na to, da zmagamo. To je nagrada za nas po vseh težavah, ki smo jih imeli na začetku sezone. Rastemo iz tekme v tekmo. Upam, da bomo nadaljevali v tem ritmu.”

Edo Murić, košarkar KK Cedevita Olimpija:
“Košarkarji Virtusa so gotovo eni glavnih favoritov v Evropskem pokalu, sploh z okrepitvami. Čestitke fantom za prikazano igro. Borili smo se od prve do zadnje minute in pokazali, da tudi mi lahko premagamo vsakega. Držati se moramo svoje igre. S tako energijo lahko v tej sezoni težave povzročimo še marsikomu.”