19.10.2021

Uspešen začetek evropske poti

Košarkarji Cedevite Olimpije so novo sezono v Evropskem pokalu odprli z zmago. Le dva dneva po gostovanju v Beogradu so se na Kanarskih otokih pomerili z ekipo Gran Canarie in vpisali prvo zmago v tem tekmovanju. Slavili so s končnim rezultatom 79:77. Za varovance Jurice Golemca se začenja naporen ritem tekem. Po tem ko so … Continued

Za varovance Jurice Golemca se začenja naporen ritem tekem. Po tem ko so v nedeljo na gostovanju proti Crveni zvezdi mts v zaključku tekme zapravili zmago, so svoj vtis popravili v prvem kolu 7DAYS EuroCupa. Gran Canario so v gosteh premagali z 79:77 in tako uspešno zakorakali v novo sezono Evropskega pokala.

Tekmo preobratov so bolje odprli domači. Zmaji so jim z nekaj napakami v obrambi, pa tudi v napadu dovolili, da so si košarkarji Gran Canarie priigrali celo 16 točk prednosti. Dodatna težava za Ljubljančane so bile tudi osebne napake – Marcus Keene je zaradi treh igro zapustil že po polovici prve četrtine. V zadnji minuti sta nato za tri točke zadela Jaka Blažič in Jacob Pullen, rezultat je bil 30:20. V drugi četrtini so Ljubljančani pokazali drugačen obraz. Dosegli so devet točk več od nasprotnika, vendar na odmor vseeno odšli z zaostankom. A le za točko (48:47).

Izenačena igra iz druge četrtine se je prenesla v tretjo. Ekipi sta se izmenjevali v vodstvu. Niti po 30 minutah igre si nobeno moštvo ni priigralo občutnejše prednosti. Domači so po tretji četrtini vodili le za koš (65:63). Končnica na Kanarskih otokih je bila napeta, a je Zmajem tokrat osredotočenost uspelo ohraniti do konca. S končnim rezultatom 79:77 so si priigrali tesno zmago, prvo v tej sezoni Evropskega pokala.

Najboljšo predstavo je prikazal Jacob Pullen s 27 točkami. Kapetansko se je v prvem kolu Evropskega pokala predstavil tudi Jaka Blažič. V prvem polčasu se je ustavil pri 16 točkah, po koncu tekme pa jih je imel v svoji statistiki 18. K temu je dodal še osem skokov.

Nova preizkušnja košarkarje Cedevite Olimpije čaka v nedeljo, ko v ljubljansko Areno Stožice prihaja Budućnost VOLI. Zeleno-oranžni bodo pred domačim občinstvom lovili tretjo zmago v regionalnem tekmovanju.

IZJAVE PO TEKMI

Jurica Golemac, trener KK Cedevita Olimpija:
»Čestitam vsem igralcem. Po dveh porazih smo pokazali naš karakter. V drugem polčasu so košarkarji Gran Canarie dosegli le 28 točk, kar pomeni, da smo mi garali v obrambi, na koncu pa smo zasluženo zmagali. Tako kot po porazih, gremo tudi po zmagah naprej. Vse bomo analizirali in se pripravili na naslednje tekme.«

Jacob Pullen, igralec KK Cedevita Olimpija:
»Mislim, da je za nami dobra tekma. Proti Crveni zvezdi mts smo v končnici popustili, proti Gran Canarii pa se je cela ekipa kljub napakam borila do konca. Vsak od nas je dal od sebe vse. Zdaj se moramo osredotočiti na naslednjo tekmo proti Budućnosti.«

Jaka Blažič, kapetan KK Cedevita Olimpija:
»Po dveh porazih smo potrebovali takšno tekmo in zmago na gostovanju proti Gran Canarii. To je lepa popotnica pred nedeljsko tekmo proti Budućnosti. Upam, da se jo bo udeležilo čim več navijačev, da bi tudi v regionalnem tekmovanju ujeli ritem ter tako igramo tudi v prihodnjem tednu, ko nas doma čaka tekma Evropskega pokala.«

7DAYS EUROCUP, SKUPINA B, 1. KOLO

Gran Canaria Arena (Las Palmas, Španija), torek, 19. oktober:
GRAN CANARIA – CEDEVITA OLIMPIJA 77:79 (30:20, 18:27, 17:16, 12:16)
Cedevita Olimpija
: Pullen 27, Ejim 12 (6 skokov), Keene, Murić 4, Auguste 5 (5 skokov), Blažič 18 (8 skokov), Hodžić, Ščuka, Dimec 4 (5 skokov), Radovanović 6, Carmichael, Rupnik 3.

LESTVICA:

Ekipa Zmage Porazi DT PT +/-
1. Valencia Basket 1 0 92 82 10
2. Cedevita Olimpija Ljubljana 1 0 79 77 2
3. Buducnost VOLI Podgorica 0 0 0 0 0
4. Frutti Extra Bursaspor 0 0 0 0 0
5. Mincidelice JL Bourg en Bresse 0 0 0 0 0