03.11.2021

Iz Burse odhajamo praznih rok

Košarkarji Cedevite Olimpije so v tretjem kolu 7DAYS EuroCupa zabeležili poraz proti zasedbi Frutti Extra Bursaspor. Na gostovanju v Turčiji so domači slavili zmago s končnim rezultatom 93:84. V lanski sezoni so se varovanci Jurice Golemca dvakrat pomerili z ekipo iz Burse in jih obakrat premagali, v sredo pa so jim morali priznati premoč. Gostitelji … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije so v tretjem kolu 7DAYS EuroCupa zabeležili poraz proti zasedbi Frutti Extra Bursaspor. Na gostovanju v Turčiji so domači slavili zmago s končnim rezultatom 93:84.

V lanski sezoni so se varovanci Jurice Golemca dvakrat pomerili z ekipo iz Burse in jih obakrat premagali, v sredo pa so jim morali priznati premoč. Gostitelji so zmagali z devetimi točkami prednosti (93:84). To je prvi poraz Ljubljančanov v letošnji sezoni Evropskega pokala.

Večji del prve četrtine je bil izenačen, moštvi sta se v vodstvu izmenjevali. V zaključku so si Zmaji uspeli priigrati pet točk prednosti, rezultat je bil 26:21. V nadaljevanju se zeleno-oranžnim ni uspelo odlepiti od tekmecev. Ob koncu prvega polčasa so naredili nekaj napak v napadu, kar je pomenilo, da so domači na odmor odšli v vodstvu (47:43).

Marcus Keene je drugi polčas odprl z dvema uspešnima metoma za tri točke. Sledila je dobra serija domačih, kar je pomenilo reakcijo ljubljanske klopi. Zmaji se tudi po minuti odmora tekmecem niso uspeli približati na manj kot pet točk razlike. Po 30 minutah igre so zaostajali za 11 točk (71:60). Četa Jurice Golemca tudi v zadnjem delu tekme rezultata ni uspela obrniti. Domači so zmagali s prednostjo devetih točk, semafor pa je na koncu kazal 93:84.

V vrstah Ljubljančanov se je tokrat najbolj izkazal kapetan Jaka Blažič, ki se je ustavil pri 20 točkah. Marcus Keene in Jacob Pullen sta jih dodala 16.

Pred košarkarji Cedevite Olimpije je zdaj serija treh tekem na domačem parketu. Prvi obračun jih v Areni Stožice čaka v soboto ob 17.00, ko se bodo v sedmem kolu regionalne lige udarili s Splitom.

»Čestitke ekipi Frutti Extra Bursaspor za zasluženo zmago. Tri četrtine so igrali zelo agresivno, mi pa smo imeli težave z organizacijo v napadu. Dosegli so lahke točke, nam pa je zmanjkalo moči in energije, da bi se ubranili. Na koncu so zasluženo zmagali. Narediti moramo analizo in v nadaljevanju sezone boljše odgovoriti takšno agresivno igro.«

Jaka Blažič, kapetan KK Cedevita Olimpija:
»Za nami je zahtevno gostovanje, kar smo tudi pričakovali. Tekmo smo odprli z dobro osredotočenostjo v obrambi in napadu ter povedli. V nadaljevanju je Bursa začela igrati agresivno v obrambi, mi pa nismo znali odgovoriti na to. Vrnili so se v igro, do polčasa prišli v vodstvo in v tretji četrtini s takšno predstavo nadaljevali. To, da na gostujočem terenu na agresivno obrambo nismo imeli odgovora, se nam je zgodilo že tretjič v sezoni. Zagotovo moramo v prihodnjih dneh delati na tem. V sezoni bomo imeli še dovolj priložnosti, s te tekme pa moramo vzeti le dobro in iti naprej.«

7DAYS EUROCUP, SKUPINA B, 3. KOLO

Tofas Spor Salonu (Bursa, Turčija), sreda, 3. november:
FRUTTI EXTRA BURSASPOR – CEDEVITA OLIMPIJA 93:84 (21:26, 26:18, 24:16, 22:24)
Cedevita Olimpija
: Pullen 16, Ejim 6 (5 skokov), Keene 16, Murić 2, Auguste 11 (7 skokov), Blažič 20, Hodžić, Ščuka, Dimec 2, Radovanović 5 (6 skokov), Carmichael, Rupnik 6.

7. Gran Canaria 1 1 162 160 2
8. Mincidelice JL Bourg en Bresse 1 2 233 226 7
9. ratiopharm Ulm 0 2 155 173 -18
10. Promitheas Patras 0 3 225 269 -44