02.03.2021

V podaljšku ob skalp evropskega velikana

Košarkarji Cedevite Olimpije so po napeti in izenačeni tekmi izgubili proti Virtusu Segafredu Bologni. Zmaji so na tekmi petega kola drugega dela 7DAYS EuroCupa po podaljšku klonili z 98:108. Virtus Segafredo Bologna, edino neporaženo moštvo tekmovanja 7DAYS EuroCup, je v Areni Stožice svoj zmagovalni niz pri življenju obdržalo šele po podaljšku. Zasedba Cedevite Olimpije je … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije so po napeti in izenačeni tekmi izgubili proti Virtusu Segafredu Bologni. Zmaji so na tekmi petega kola drugega dela 7DAYS EuroCupa po podaljšku klonili z 98:108.

Virtus Segafredo Bologna, edino neporaženo moštvo tekmovanja 7DAYS EuroCup, je v Areni Stožice svoj zmagovalni niz pri življenju obdržalo šele po podaljšku. Zasedba Cedevite Olimpije je s pogumno in srčno predstavo prišla blizu skalpu evropskega velikana, a ljubljenci ljubljanskega občinstva so morali po 45 minutah intenzivne košarkarske predstave gostom čestitati za zmago s 108:98. Na odločitev o uvrstitvi med najboljših osem moštev Evropskega pokala bodo Zmaji morali počakati vsaj na sredin razplet srečanja JL Bourga in Budućnosti VOLI, vse niti po bodo imeli v svojih rokah na gostovanju v Podgorici, ki bo prihodnji torek.

Prva četrtina srečanja se je pričakovano začela z nepopustljivo predstavo obeh moštev. Prvo večjo prednost so si gostje priigrali v drugi četrtini, ko so po strelskem postu ljubljanskih košarkarjev povedli za 14 točk, a so na odmor kljub temu odšli v zaostanku. Četa Jurice Golemca je namreč v  zaključnih minutah prvega polčasa strnila svoje vrste in z delnim rezultatom 18:4 popolnoma obrnila potek srečanja.

V drugem delu obračuna so Ljubljančani nadaljevali z igro, ki jih je v prvem polčasu pripeljala do prednosti. V obrambni polovici so omejili doprinos najmočnejših napadalnih orožji Virtusa, v napadu pa so se strelsko razpoloženima Jaki Blažiču in Edu Muriću s svojim deležem točk pridružili še preostali soigralci. Minuto in 35 sekund do konca rednega dela srečanja je, ob vodstvu domačih s sedmimi točkami, vse kazalo, da bo zmaga ostala v Ljubljani. A varovanci Saše Đorđevića so v zaključku četrte četrtine uspeli zrežirati preobrat in tekmo pripeljati v podaljšek.

V dodatnih petih minutah obračuna v stoženski areni je košarkarjem v zeleno-oranžni športni opravi zmanjkalo nekoliko moči in zbranosti, moštvo Virtusa pa je svojo serijo neporaženosti v 7DAYS EuroCupu podaljšalo na 15 tekem. Ob zadnjem zvoku sirene so se italijanski košarkarji veselili zmage z rezultatom 108:98.

Jaka Blažič je znova dokazal, zakaj sodi v sam vrh strelcev Evropskega pokala. Kapetan Ljubljančanov je gostom natresel 29 točk ob petih skokih. Z 18 točkami in petimi skoki mu je sledil Edo Murić. Kendrick Perry je ob vsestranski predstavi v osebno statistiko vpisal 15 točk ter pet skokov, svoje soigralce pa je s podajo za koš zaposlil kar devetkrat. Luka Rupnik, ki je večino svojih točk dosegel v četrti četrtini ter podaljšku, je obračun končal pri 16 točkah. Med košarkarji z dvomestnim številom točk je bil še Jarrod Jones, ki jih je dosegel 11.

Moštvo iz Stožic v naslednjih dneh čakata še dve tekmovalni preizkušnji. Pomlajena zasedba Zmajev se bo v četrtek ob 19:00 v Ligi Nova KBM za prvaka udarila s košarkarji Rogaške, konec tedna pa bo zeleno-oranžna četa na gostovanju v Čačku proti Borcu lovila svojo 15. zmago v Ligi ABA.

IZJAVI PO TEKMI

“Čestitke Virtusu Segafredu Bologni za zmago, ki je bila zaslužena. Mi smo imeli svoje priložnosti, a v zaključku tekme nismo uspeli do skoka, kar nas je pripeljalo v podaljšek. Na koncu nam je zmanjkalo energije in zmaga je odšla v Bologno.”

Jaka Blažič, kapetan KK Cedevita Olimpija:
“Cedevita Olimpija je od prve do zadnje minute odigrala odlično tekmo. Na koncu je srečanje odločil skok. V podaljšku nam je zmanjkalo energije, da bi parirali razigranim Italijanom. Čim prej se moramo pobrati. V 7DAYS EuroCupu nas čaka še en obračun, ki nas lahko popelje med najboljših osem moštev tega tekmovanja. Mislim, da si to zaslužimo in naredili bomo vse, da to uresničimo.”