10.11.2021

Po dveh podaljških poraz proti Ulmu

Košarkarji Cedevite Olimpije so v četrtem kolu 7DAYS EuroCupa po dveh podaljških zabeležili poraz proti ekipi ratiopharma Ulma. Zasedba, ki jo vodi nekdanji kapetan slovenske reprezentance Jaka Lakovič, je v Stožicah zmago potrdila šele po 50 minutah igre. Semafor je na koncu kazal 101:96 v korist gostov. Zeleno-oranžnim je v tretji četrtini obračuna proti nemškemu … Continued

Zeleno-oranžnim je v tretji četrtini obračuna proti nemškemu Ulmu uspel neverjeten preobrat, ki je vodil v tesno končnico. Kljub borbi vse do zadnje sekunde so morali Zmaji po dveh podaljških premoč priznati tekmecem, ki so zmago slavili s 101:96.

Ljubljančani v prvem polčasu tekme niso bili najbolj razigrani. Po štirih minutah igre so gostje vodili s 13:0, do konca četrtine pa so prednost povišali na 17 točk (29:12). V drugi četrtini so se po dveh uspešnih metih za tri točke, najprej Eda Murića in nato Jacoba Pullena, stoženske tribune zbudile. Po minuti odmora je z razdalje zadel še kapetan Jaka Blažič in zaostanek zmanjšal na sedem točk. A Ljubljančani v takšnem ritmu niso vztrajali do konca prvega dela. Ob odmoru je bil rezultat 48:31 v korist ekipe iz Ulma.

V drugi polovici tekme so živahni navijači videli drugačen obraz izbrancev Jurice Golemca. Po petih minutah drugega polčasa se je ljubljanska zasedba najprej približali gostom, nato pa prišla v vodstvo. Tretjo četrtino so dobili z rezultatom 31:11, skupaj pa je semafor po 30 minutah igre kazal 62:59. Zadnja četrtina nato ni dala zmagovalca, saj je bil rezultat po rednem delu igre poravnan (71:71).

O usodi domače ekipe je z dvema prostima metoma ob koncu prvega podaljška odločal Zach Auguste. Prvič je bil neuspešen, drugič je zadel in rezultat je bil znova izenačen (81:81). Napeta tekma se je končala šele po drugem podaljšku. Zmago so v žep pospravili gostje, rezultat na koncu pa je bil 101:96.

Kapetansko predstavo je pokazal Jaka Blažič, ki se je ustavil pri 26 točkah. V svojo statistiko je vpisal še šest skokov in zbral pet ukradenih žog. 21 točk je prispeval Edo Murić, 20 pa Jacob Pullen.

V soboto Zmaje v Stožicah čaka še zadnja od treh zaporednih domačih tekem. Ob 21.00 se bo začel obračun osmega kola regionalne lige proti Mornarju.

IZJAVE PO TEKMI:

Jurica Golemac, trener KK Cedevita Olimpija:
»Čestitke Ulmu za zmago. Mi tekme nismo začeli tako, kot smo se pripravili. Slabi smo bili predvsem v prvih petih minutah igre, nato pa je bilo do polčasa rezultat težko obrniti. Glede drugega polčasa igralcem ne morem ničesar očitati, saj so dali vse od sebe. Na koncu nam je zmanjkalo nekaj energije in sreče.«

Jaka Blažič, kapetan KK Cedevita Olimpija:
»To je težek poraz za nas. Tekmo smo začeli na tak način, na katerega si nismo zamislili. Načrt je bil drugačen, da smo agresivni, da ne dovolimo lahkih podaj, da poskusimo preko celega igrišča vršiti pritisk na tekmece in s tem dobiti energijo za tekmo. Oni so iz tranzicije dosegali lahke koše in naredili 17 točk razlike v prvi četrtini, kar je preveč. Ostale tri četrtine smo se vrnili in igrali tako, kot bi morali od začetka. Takrat smo porabili kar nekaj moči in v zaključek prišli nezbrani. Preveč smo se zanašali na individualne kvalitete, na koncu pa smo prišli v situacijo, ki jo je Ulm izkoristil v svojo prid.«

Edo Murić, igralec KK Cedevita Olimpija:
»Za nami je zelo dolga tekma. Prvi polčas so bili na igrišču samo oni, drugi polčas pa smo obrnili. Pokazali smo, kako je je treba igrati, vendar pa moramo takšno predstavo pokazati skozi vseh 40 minut. Bili smo blizu zmage, odločala je ena situacija. Vsaj videli smo, kako moramo igrati. K temu moramo strmeti vsako tekmo. Upam, da je ta tekma dobra šola za nas. Morali bi jo dobiti, ampak gremo naprej in upamo na najboljše.«

7DAYS EUROCUP, SKUPINA B, 4. KOLO

Arena Stožice (Ljubljana, Slovenija), sreda, 10. november:
CEDEVITA OLIMPIJA – RATIOPHAR ULM 96:101* (12:29, 19:19, 31:11, 9:12, 10:10, 15:20)
Cedevita Olimpija
: Pullen 20 (9 asistenc), Ejim 10 (8 skokov), Keene, Murić 21 (8 skokov), Auguste 12 (11 skokov), Blažič 26 (6 skokov, 5 ukradenih žog), Hodžić 5, Ščuka, Dimec 2, Radovanović, Carmichael, Rupnik.

8. ratiopharm Ulm 2 2 302 320 -18
9. Mincidelice JL Bourg en Bresse 1 3 282 304 -22
10. Promitheas Patras 1 3 293 337 -44