27.10.2021

Na krilih navijačev poleteli preko JL Bourga

Košarkarji Cedevite Olimpije so prvič v tej sezoni na domači parket stopili tudi na tekmi 7DAYS EuroCupa. Pred razgretim domačim občinstvom so izkoristili priložnost in popravili vtis, ki so ga minulo nedeljo pustili v regionalni ligi. Francoski JL Bourg so premagali z 91:79. Tako kot v lanski sezoni so bili košarkarji Cedevite Olimpije tudi v … Continued

Tako kot v lanski sezoni so bili košarkarji Cedevite Olimpije tudi v sredo boljši od Francozov. V drugem kolu 7DAYS EuroCupa so slavili zmago s prednostjo 12 točk (91:79) in tako zabeležili še drugo zmago v tem tekmovanju.

V uvodnih minutah tekme so gostje postregli z naletom in Jurica Golemac je bil ob zaostanku Zmajev (6:14) primoran klicati minuto odmora. Ta odločitev se je kasneje izkazala za pozitivno, saj so Ljubljančani do konca četrtine najprej zmanjšali zaostanek, nato pa prišli v vodstvo (26:25). V nadaljevanju sta ekipi postregli z izenačeno predstavo. Aktualni slovenski državni prvaki bi lahko na odmor odšli s prednostjo, a je Marko Radovanović manj kot sekundo pred zvokom sirene storil osebno napako nad Axelom Julienom ob metu za tri točke, ta pa je vse tri proste mete izkoristil. Prvi polčas se je končal z rezultatom 48:49 v korist gostov.

Na začetku drugega polčasa so Ljubljančani potrebovali nekaj minut, da so znova ogreli motorje, nato pa do konca tretje četrtine povečali prednost na sedem točk (72:65). V zadnjih desetih minutah Zmaji tekmecu niso pustili, da se jim približa. S strnjeno igro v obrambi in uspešnimi napadi so dve minuti in pol pred koncem zadnje četrtine vodili z dvomestno prednostjo. Zmago je v zadnji sekundi potrdil kapetan Jaka Blažič, semafor pa je na koncu kazal 91:79.

Junak tekme je bil Edo Murić z 21 točkami. Točko manj (20) je prispeval Marcus Keene, 13 točk in pet asistenc pa je dodal še Jacob Pullen. V šestem kolu regionalne lige Ljubljančane čaka zahtevno gostovanje v Laktaših pri Igokei. Tekma bo v soboto ob 17.00.

IZJAVE PO TEKMI

Jurica Golemac, trener KK Cedevita Olimpija:
»Čestitke fantom in navijačem, ki so nam res pomagali. Spremljali smo dva različna polčasa. V prvem smo igrali napadalno košarko, česar nočemo, v drugem pa smo bili bolj agresivni, kar je dvignilo občinstvo, nam pa pomagalo do končne zmage. JL Bourg je dobra ekipa z nekaj težavami, a za nas je pomembna zmaga. Doma moramo zmagovati, če se želimo uvrstiti v naslednji krog tekmovanja.«

Edo Murić, igralec KK Cedevita Olimpija:
»Za nami je res lep dan. Stožice so bile dobro napolnjene in to se je pokazalo tudi v naši igri. Imeli smo posebno energijo. Hvala vsem navijačem, ki so prišli na tekmo. Lepo jih je bilo videti in igrati pred njimi. Upam, da bomo šli skupaj naprej, ker nam tako lahko uspe. V Evropskem pokalu nam gre za zdaj dobro, morali pa se bomo zbuditi tudi v regionalni ligi. Pomembno je, da kažemo napredek, saj igramo vse bolje in bolje, tako da bodo prišle tudi zmage. Smo šele na začetku sezone in všeč mi je, kako igramo. Razvijamo se v dobro ekipo.«

Marcus Keene, igralec KK Cedevita Olimpija:
»Trener nam je pred tekmo dejal, da moramo zdaj pozabiti na regionalno tekmovanje in se osredotočiti na zmagovanje v Evropskem pokalu. To smo naredili. Dali smo vse od sebe in zmagali pred domačimi navijači, ki so pripravili odlično vzdušje.«

7DAYS EUROCUP, SKUPINA B, 2. KOLO

Arena Stožice (Ljubljana, Slovenija), sreda, 27. oktober:
CEDEVITA OLIMPIJA – MINCIDELICE JL BOURG EN BRESSE 91:79 (26:25, 22:24, 24:16, 19:14)
Cedevita Olimpija
: Pullen 13 (5 asistenc), Ejim 12 (6 skokov), Keene 20, Murić 21, Auguste 8 (6 skokov), Blažič 11 (5 skokov, 5 asistenc), Hodžić, Ščuka, Dimec, Radovanović 5, Carmichael 1, Rupnik.

9. ratiopharm Ulm 0 2 155 173 -18
10. Mincidelice JL Bourg en Bresse 0 2 141 164 -23