Novica
08.03.2022

Zmaji zmagali desetič zapored, v Stožicah padla Budućnost

Košarkarji Cedevite Olimpije so na prvi domači tekmi Marčevske norosti v 14. kolu skupinskega dela 7DAYS EuroCupa premagali Budućnost VOLI z rezultatom 92:78. Cedevita Olimpija je v torek pred očmi domačih navijačev zabeležila deseto zaporedno zmago. Izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca so v stoženski lepotici na noge dvignili košarkarske navdušence in v 14. kolu skupinskega … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije so na prvi domači tekmi Marčevske norosti v 14. kolu skupinskega dela 7DAYS EuroCupa premagali Budućnost VOLI z rezultatom 92:78.

Cedevita Olimpija je v torek pred očmi domačih navijačev zabeležila deseto zaporedno zmago. Izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca so v stoženski lepotici na noge dvignili košarkarske navdušence in v 14. kolu skupinskega dela 7DAYS EuroCupa z 92:78 ugnali Budućnost VOLI. Prav podgoriško moštvo je Zmajem konec januarja zadalo zadnji poraz.

Že v četrtek ob 20.45 bo imela Cedevita Olimpija priložnost, da svoj niz uspehov podaljša, saj se bo na zaostali tekmi Evropskega pokala pomerila s Promitheasom iz Patrasa.

Od prve minute dalje je bilo vidno, da so domači košarkarji v obračun z Budućnostjo krenili izredno motivirano. Na glavni odmor so Ljubljančani s seboj odnesli 13 točk naskoka (48:35), v tretji četrtini pa je prednost ob poletni igri domačinov kmalu preskočila dvajset točk. Gostje iz Podgorice so se v zaključku četrtine sicer zbrali in zaigrali bolje, kljub temu pa je Golemčeva četa v zadnjem delu igre poskrbela za to, da v Stožicah ni prišlo do presenečenja.

Strelsko najbolj razpoložen je bil tokrat kapetan Jaka Blažič, ki se je ustavil pri 23 točkah in šestih skokih. Na noge pa je občinstvo dvignil Alen Omić, ki je k zmagi prispeval 19 točk in osem skokov. Dvomestno število točk so v svojo statistiko vpisali še Yogi Ferrell (18 točk), Zoran Dragić (11) in Jacob Pullen (10). Tekmo je zaradi osebnih razlogov izpustil Melvin Ejim.

Marčevsko norost na stoženskem parketu bodo Zmaji nadaljevali v četrtek ob 20.45, ko na zaostalem obračunu devetega kola skupinskega dela Evropskega pokala gostijo grški Promitheas. Vstopnice za ogled tekme so že na voljo v naši spletni trgovini (www.shop.olimpija.com), na Petrol Ticket in www.mojekarte.si.

IZJAVI PO TEKMI:

Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Čestitke igralcem, čestitke navijačem. Res so nam pomagali in lepo jih je videti nazaj. Odigrali smo zelo motivirano, zmagali pa z ekipno in napadalno predstavo. V obrambi imamo še rezerve. Načrta smo se držali in vseh 40 minut nadzorovali tekmo.”

Jaka Blažič, kapetan KK Cedevita Olimpija:
“Odločali so motivacija, želja po igranju obrambe, osredotočenost v napadu. Imeli smo nadzor skozi vso tekmo. Enostavno smo si želeli zmage, ki nam za nadaljevanje v evropskem pokalu pomeni veliko. Dobili smo jo. V četrtek pa že nova tekma.”

Alen Omić, košarkar KK Cedevita Olimpija:
“To je pomembna zmaga in potrebujemo jih še več. Upam, da navijači naslednjič pridejo še v večjem številu. Rabimo jih, so naš šesti igralec. Hvala še enkrat vsem.”