17.11.2021

Poraz v Podgorici proti Budućnosti VOLI

Košarkarji Cedevite Olimpije so v petem kolu prvega dela 7DAYS EuroCupa na gostovanju v Podgorici doživeli poraz proti Budućnosti VOLI (60:91). Cedevita Olimpija je v 7DAYS EuroCupu doživela tretji zaporedni poraz. V podgoriški Morači so Zmaji v petem kolu prvega dela Evropskega pokala morali priznati premoč domači Budućnosti VOLI, ki je slavila zmago z rezultatom … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije so v petem kolu prvega dela 7DAYS EuroCupa na gostovanju v Podgorici doživeli poraz proti Budućnosti VOLI (60:91).

Cedevita Olimpija je v 7DAYS EuroCupu doživela tretji zaporedni poraz. V podgoriški Morači so Zmaji v petem kolu prvega dela Evropskega pokala morali priznati premoč domači Budućnosti VOLI, ki je slavila zmago z rezultatom 91:60, in še drugič v sezoni premagala ljubljanske košarkarje.

Na uvodu v obračun sta moštvi bili izenačen boj, prva pa je udarila Budućnost, ki si je v drugi četrtini z nizom 12:2 priigrala prednost 10 točk (39:29). Ljubljančani so se spustili v lov za domačini, ki pa so se upirali varovancem glavnega trenerja Jurice Golemca, najprej na začetku tretje četrtine pobegnili na 11 točk naskoka, malo več kot tri minute pred koncem četrtine pa je prednost domačih znašala 15 točk (55:40), in ko je DJ Seeley malo pred koncem četrtine zadel nov met za tri točke za Budućnost, se je slednja oddaljila že na 61:42. Prednost domačih košarkarjev je nato kmalu narastla na 20 točk, ob koncu pa je znašala 31 točk (91:60).

V zeleno-oranžnem dresu je bil najboljši strelec Melvin Ejim s 14 točkami, sledil je Edo Murić z 10 točkami.

Moštvo Cedevite Olimpije se bo pred začetkom premora, ki ga prinašajo reprezentančne akcije, v nedeljo ob 12.00 v Beogradu pomerilo z Mego Mozzart. Prenos tekme si bo možno ogledati na TV Slovenija 2 in Arena Sport 1.

»Čestitke Budućnosti za zasluženo zmago. Mi smo bili slabi, nismo imeli energije in intenzitete. Na žalost nekateri meti niso šli skozi obroč, nato smo padli v samozavesti. V napadu žoga ni krožila, v obrambi pa nismo bili dovolj agresivni. Našim tekmecem se je v napadu odprlo, na koncu pa so z veliko razliko zasluženo zmagali. Časa za jok ni, moramo analizirati in se pripravi na naslednjo tekmo.«

Edo Murić, igralec KK Cedevita Olimpija:
»Začeli smo dobro in bili na uvodu v tekmo blizu Budućnosti. Po nepotrebnih napakah smo ob polčasu zaostajali z osmimi točkami razlike. Po glavnem odmoru smo bili enostavno preveč mehki, naši tekmeci pa so zadeli veliko metov za tri točke. Razigrali so se in nas premagali z visoko razliko. Menim, da slednja na koncu ni realna, mi smo imeli slab dan, oni pa zelo dobrega. V tej sezoni se bomo srečali še nekajkrat in dokazali bomo, da ta razlika ni realna slika. Moramo se osredotočiti, saj je pred nami nova tekma v nedeljo. Po tej klofuti se je potrebno pobrati in v Beogradu prikazati boljšo igro.«

7DAYS EUROCUP, SKUPINA B, 5. KOLO

Morača (Podgorica, Črna gora), sreda, 17. november:
CEDEVITA OLIMPIJA – BUDUĆNOST VOLI 91:60 (19:16, 22:17, 22:12, 28:15)
Pullen 7 (9 asistenc), Ejim 14 (5 skokov), Murić 10 (6 skokov), Auguste 6 (5 skokov), Blažič 2, Hodžić. Ščuka 2, Dimec 8, Radovanović 9, Carmichael 2, Rupnik.

8. Cedevita Olimpija Ljubljana 2 3 385 411 -26
9. Mincidelice JL Bourg en Bresse 1 3 282 304 -22
10. Promitheas Patras 1 3 293 337 -44