06.12.2022

Prva zmaga v 7DAYS EuroCupu!

Košarkarji Cedevite Olimpije so pred očmi domačih navijačev v Areni Stožice na obračunu sedmega kola rednega dela 7DAYS EuroCupa z rezultatom 108:78 premagali ratiopharm Ulm in na najlepši možni način prekinili niz porazov v Evropskem pokalu. Niz porazov je prekinjen in Cedevita Olimpija se veseli prve zmage v 7DAYS EuroCupu v tekmovalni sezoni 2022/23. Ljubljanski … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije so pred očmi domačih navijačev v Areni Stožice na obračunu sedmega kola rednega dela 7DAYS EuroCupa z rezultatom 108:78 premagali ratiopharm Ulm in na najlepši možni način prekinili niz porazov v Evropskem pokalu.

Niz porazov je prekinjen in Cedevita Olimpija se veseli prve zmage v 7DAYS EuroCupu v tekmovalni sezoni 2022/23. Ljubljanski Zmaji so na obračunu sedmega kola rednega dela tekmovanja v domači Areni Stožice z rezultatom 108:78 premagali ratiopharm Ulm. Za Ljubljančane je to druga zaporedna zmaga, hkrati pa odlična popotnica pred nedeljskim derbijem AdmiralBet Lige ABA z evroligaškim Partizanom v stoženski lepotici.

V prazničnem in dobrodelnem duhu je Cedevita Olimpija v sodelovanju s podjetjem Better Care na tribunah tokrat gostila 50 otrok Pediatrične bolnišnice v Ljubljani, ljubljanski klub pa je skupaj s podjetjem Better Care Pediatrični bolnišnici tudi podaril donacijo v višini 7.000 EUR. Z donacijo bodo strokovnjaki lažje in hitreje odkrivali prirojene srčne napake pri otrocih.

Razigrani Zmaji so že na samem uvodu v obračun dokazali, da jih v torek v Stožicah zanima le zmaga. Hitro so povedli in se oddaljili od svojih tekmecev, v drugi četrtini pa je semafor prvič pokazal tudi dvomestno prednost (37:26). V takšnem ritmu so ljubljanski košarkarji nadaljevali, s hitro igro so diktirali tempo na parketu, po zadetem metu za tri točke ob koncu tretje četrtine s strani Yogija Ferrella pa so tudi prvič vodili z več kot 20 točkami razlike (78:57). Po polaganju Alena Omića malo pred polovico zadnje četrtine za 92:62 je bilo dokončno znano, da so si Zmaji priigrali prvo zmago sezone v 7DAYS EuroCupu.

Kar sedem Ljubljančanov je tokrat končalo obračun z dvometnim številom točk. Najboljši strelec Cedevite Olimpije je bil tokrat izvrstni Amar Alibegović, ki je dosegel 18 točk, sledili pa so Josh Adams (16), Yogi Ferrell (14), Zoran Dragić (13), Alen Omić in Karlo Matković (oba 12) ter Edo Murić (11). Ljubljančani so zadeli kar 17 metov za tri točke, kar je nov klubski rekord v 7DAYS EuroCupu!

IZJAVE PO TEKMI:

“Čestitke fantom za zmago. Zagotovo ni bilo lahko, saj smo bili po šestih zaporednih porazih pod pritiskom zmage. Za nami sta dva dobra treninga, ki smo jih izkoristili kot priprave na obračun. Igralci so se vrnili po poškodbah, zato je veliko lažje držati intenziteto in energijo, da nam ne padeta tako, kot prej. Najlepša hvala tudi navijačem, ki so bili naš šesti igralec!”

Zoran Dragić, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Evropski pokal smo začeli zelo slabo. Poškodb je bilo veliko, zato nismo bili enotni. Zdaj smo nazaj. Že dober teden dni treniramo skupaj, zato se vidi kemija. Želeli smo zmagati že v Litvi, a kljub vsemu smo veseli, da smo zmago zabeležili pred domačimi navijači. Dokazali smo, da če dobro igramo v obrambi, je vse lažje. Zadevali smo odprte mete in zasluženo zmagali.”

Yogi Ferrell, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Prva zmaga je vedno posebna. Do uspeha smo prišli z ekipno igro. Vsak od nas je poznal svoje naloge, vedeli smo, kaj želijo početi naši tekmeci. Vsi smo dali vse od sebe za to veliko ekipno zmago.”