Novica
22.10.2025

Prvi poraz v EuroCupu

Košarkarji Cedevite Olimpije so v sredo v Carigradu na derbiju skupine A v BKT EuroCupu doživeli poraz proti Bahčešehirju (76:92). Za Zmaje je po treh zaporednih zmagah to prvi poraz v sezoni v Evropskem pokalu. Po treh zaporednih zmagah na uvodu v novo tekmovalno sezono BKT EuroCupa, so košarkarji Cedevite Olimpije v sredo v Carigradu … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije so v sredo v Carigradu na derbiju skupine A v BKT EuroCupu doživeli poraz proti Bahčešehirju (76:92). Za Zmaje je po treh zaporednih zmagah to prvi poraz v sezoni v Evropskem pokalu.

Po treh zaporednih zmagah na uvodu v novo tekmovalno sezono BKT EuroCupa, so košarkarji Cedevite Olimpije v sredo v Carigradu na derbiju četrtega kroga rednega dela tekmovanja z Bahčešehirjem doživeli poraz z rezultatom 76:92. Za Ljubljančane je to prvi poraz v tej tekmovalni sezoni v Evropskem pokalu. Že čez teden dni je pred izbranci glavnega trenerja Zvezdana Mitrovića nova evropska preizkušnja, saj v Stožice v sredo prihaja Neptunas Klaipeda. Vstopnice za ogled tekme so že na voljo na vstopnice.olimpija.com.

Še pred Cedevito Olimpijo v soboto ob 19.30 čaka še gostovanje v Sarajevu, kjer se bodo Zmaji v okviru četrtega kroga rednega dela AdmiralBet Lige ABA udarili z domačo Bosno.


IZJAVI PO TEKMI:

Zvezdan Mitrović, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Boljša ekipa je zasluženo zabeležila zmago. Višina proračuna in kakovost igralcev preprosto nista primerljivi, a kljub temu smo se borili po najboljših močeh. Na koncu smo naredili nekaj napak, zaradi katerih je bil poraz previsok. Fantje so se borili, odločila je razlika v kakovosti.”

 

Umoja Gibson, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Bahčešehir je bil boljša ekipa. Nismo igrali tako, kot znamo. V napadu nismo našli pravega ritma, domačini pa so bili zelo agresivni in čvrsti pri skokih v napadu. Iz te tekme se moramo nekaj naučiti, popraviti napake in nadaljevati s trdim delom.”


POROČILO TEKME:

Srečanje je bilo v veliki meri odločeno v prvi četrtini, ki so jo domači dobili s 13 točkami prednosti (27:14). Cedevita Olimpija je zaostanek uspela znižati na le sedem točk do polčasa in je naredila vse v svoji moči, da bi obrnila tok srečanja, a neuspešno, saj so Turki na vsak nalet Zmajev našli odgovor. Navkljub borbeni igri Ljubljančanov vse do zadnjih minut je zmaga ostala doma.

Ob koncu srečanja sta bia v zeleno-oranžni četi strelsko najbolj učinkovita Aleksej Nikolić in David Škara s po 14 doseženimi točkami. Umoja Gibson jih je dodal 13, DJ Stewart pa 13.


BKT EUROCUP, REDNI DEL, 4. KROG

Športna dvorana Sinan Erdem (Carigrad, Turčija), sreda, 22. oktober:
BAHCESEHIR COLLEGE – CEDEVITA OLIMPIJA 92:76 (27:14, 23:29, 22:16, 20:17)
Cedevita Olimpija
: Stewart 12, Gibson 13 (6 podaj), Girard III 5, Radović, Nikolić 14, Houindo 2, Blažič 5 (11 skokov), Ciperle, Cerkvenik 3, Škara 14, Daneu, Kennedy 8 (6 skokov).

STATISTIKA
FOTOGALERIJA


LESTVICA

Sponzorji

Mali sponzorji, dobavitelji in partnerji