11.04.2023

Poraz v Baru v izdihljajih tekme

Košarkarji Cedevite Olimpije so na obračunu 25. kola AdmiralBet Lige ABA doživeli poraz na gostovanju pri Mornar-Barskemu zlatu (75:78). Cedevita Olimpija se iz zadnjega gostovanja v rednem delu sezone AdmiralBet Lige ABA vrača poražena. Ljubljanski Zmaji so v Dvorani Topolica klonili proti Mornar-Barskemu zlatu, ki je četo trenerja Mira Alilovića premagal z rezultatom 78:75. Poraz … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije so na obračunu 25. kola AdmiralBet Lige ABA doživeli poraz na gostovanju pri Mornar-Barskemu zlatu (75:78).

Cedevita Olimpija se iz zadnjega gostovanja v rednem delu sezone AdmiralBet Lige ABA vrača poražena. Ljubljanski Zmaji so v Dvorani Topolica klonili proti Mornar-Barskemu zlatu, ki je četo trenerja Mira Alilovića premagal z rezultatom 78:75. Poraz k sreči nima vpliva na razvrstitev na lestvici regionalne lige.

Po izenačenem prvem polčasu so se ljubljanski košarkarji oddaljili v tretji četrtini, nato pa v zadnjem delu igre povsem padli in dosegli vsega pet točk. To so domačini izkoristili, obrnili potek srečanja, odločilni met za tri točke pa je 18 sekund pred koncem zadnje četrtine prispeval Balša Živanović.

K 75 točkam so pri Zmajih največ prispevali Josh Adams (24 točk), Alen Omić (12 točk / 8 skokov), Matic Rebec (12 točk / 5 skokov), Marko Jeremić (8 točk) in kapetan Edo Murić (5 točk / 8 skokov). Zeleno-oranžna zasedba se je predstavila brez Yogija Ferrella in Mirka Mulalića. Na parket je znova stopil Karlo Matković, Amar Alibegović pa je obračun spremljal s klopi.

Do konca rednega dela sezone bodo košarkarji Cedevite Olimpije odigrali še dve domači tekmi, prvo že v soboto ob 17.00, ko v Stožice prihaja Mega MIS. Naslednja preizkušnja Zmaje nato čaka v ponedeljek, 24. aprila, ko se bodo v stoženski dvorani udarili še z aktualnimi prvaki, košarkarji Crvene zvezde Meridianbet.

Miro Alilović, trener KK Cedevita Olimpija:
“Zelo slaba predstava z naše strani. Razočaran sem nad našo igro. Opozarjali smo na skok naših tekmecev, na koncu so jih zbrali 47. Na takšen način je nemogoče zmagati, kaj šele parirati. Mornar je dosegel 30 točk iz druge priložnosti, mi pa smo na celotni tekmi izvajali šest prostih metov. Vse to odslikava preslabo koncentracijo, predvsem pa smo bili zelo slabi v končnici.”

Marko Jeremić, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Poraz, ki ne vpliva na razvrstitev na lestvici, a takšne stvari se nam ne smejo dogajati. Tekme moramo bolje odpreti in zapreti, in ne dovoliti tekmecem osnovnih stvari. Čeprav tekma ni bila pomembna za razvrstitev, je to težek poraz.”