04.04.2023

Zmaji v Stožicah po preobratu ugnali ‘Študente’

Ljubljanski Zmaji so v torek na obračunu 24. kola v Stožicah z rezultatom 84:83 premagali Studentski centar Derby. Zmaji so si že pred tekmo zagotovili prednost domačega igrišča v četrtfinalu končnice. Kolektiv Cedevite Olimpije se veseli zaslužene, a težko prigarane zmage nad SC Derbyjem. Ljubljančani so v torek na obračunu 24. kola rednega dela AdmiralBet … Continued

Ljubljanski Zmaji so v torek na obračunu 24. kola v Stožicah z rezultatom 84:83 premagali Studentski centar Derby. Zmaji so si že pred tekmo zagotovili prednost domačega igrišča v četrtfinalu končnice.

Kolektiv Cedevite Olimpije se veseli zaslužene, a težko prigarane zmage nad SC Derbyjem. Ljubljančani so v torek na obračunu 24. kola rednega dela AdmiralBet Lige ABA v Stožicah gostili ekipo iz Podgorice, ki se je izkazala za izredno zahtevnega tekmeca, po hudem boju, ki je trajal vseh 40 minut, pa so slovenski prvaki po preobratu zabeležili zmago z rezultatom 84:83.

Po tem, ko so v drugi četrtini zaostajali že za 14 točk (26:40), so Zmaji na krilih kapetana Eda Murića v tretjem delu igre stopili na plin in pred zadnjimi desetimi minutami zaostanek znižali le na eno točko (58:59). V zadnji četrtini sta odgovornost prevzela Alen Omić in Josh Adams, v izdihljajih srečanja pa je odločilni prosti met pristavil še Marko Jeremić.

Cedevita Olimpija si je že pred začetkom torkovega obračuna s SC Derbyjem zagotovila prednost domačega igrišča v četrtfinalu končnice AdmiralBet Lige ABA. Na svojega tekmeca v prvem krogu izločilnih bojev bodo morali Zmaji še nekaj časa počakati, saj bodo do konca rednega dela sezone odigrali še tri srečanja, od tega dve na domačem parketu stoženske dvorane. Kot prva v soboto, 15. aprila, ob 17.00 v največjo slovensko športno dvorano prihaja Mega MIS, še prej pa se bodo varovanci Mira Alilovića prihodnji torek v Baru pomerili z Mornarjem-Barskim zlatom.

Za končni izzid so bili najbolj zaslužni Josh Adams (21 točk), Alen Omić (15 točk / 8 skokov), Edo Murić (15 točk), Zoran Dragić (11 točk / 6 skokov) in Yogi Ferrell (11 točk). Slednji je v tretji četrtini zaradi bolečin v nogi zapustil parket in se nanj ni več vrnil. Ljubljanska ekipa je tekmo odigrala brez Karla Matkovića in Amarja Alibegovića.

Miro Alilović, trener KK Cedevita Olimpija:
“Ponovno se je videla razlika v igri, bili smo kot dan in noč. Prvi polčas smo bili v temi, igrali zelo slabo, prepočasi, z zamudnimi reakcijami v obrambi. Nasprotniku smo dovolili, da je vodil potek igre. V drugem polčasu smo ponovno pokazali karakter, stopili skupaj in po dolgem času je bila za zmago zaslužna ekipa.”

Alen Omić, igralec KK Cedevita Olimpija
“Dandanes ni lahkih tekem. Čestitam fantom za zmago. Gremo naprej, gremo se spočit, to je naš prvi korak. Nato se vrnemo v dvorano, treniramo in gremo po nove zmage. Trenutno imamo v ekipi težave z zdravjem, tudi sam sem bil zadnjih osem dni odsoten. Na tekmo sem se vrnil za mojo ekipo in za novo zmago.”