23.03.2024

Rekord po številu asistenc za pomembno zmago nad Mornarjem!

Košarkarji Cedevite Olimpije so na obračunu 24. kola rednega dela AdmiralBet Lige ABA v Stožicah zabeležili pomembno zmago nad Mornarjem-Barskim zlatom (105:89). Članska zasedba Cedevite Olimpije se je v soboto pred očmi domačih navijačev vrnila na zmagovalne tirnice. Po tem, ko je bilo v petek zvečer znano, da so si Zmaji že zagotovili mesto v … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije so na obračunu 24. kola rednega dela AdmiralBet Lige ABA v Stožicah zabeležili pomembno zmago nad Mornarjem-Barskim zlatom (105:89).

Članska zasedba Cedevite Olimpije se je v soboto pred očmi domačih navijačev vrnila na zmagovalne tirnice. Po tem, ko je bilo v petek zvečer znano, da so si Zmaji že zagotovili mesto v končnici AdmiralBet Lige ABA, kar jim je uspelo tretjo sezono zapored, so v soboto v stoženski velikanki na obračunu 24. kola rednega dela z rezultatom 105:89 premagali Mornar-Barsko zlato. Obenem so ljubljanski košarkarji v statistiko vpisali kar 37 asistenc in s tem postavili nov rekord regionalne lige na posamezni tekmi!

S tem uspehom so se izbranci glavnega trenerja Zorana Martića vrnili na četrto mesto na lestvici, ki v četrtfinalu tekmovanja prinaša prednost domačega igrišča. Pred Zadrom, ki je v petek izgubil na gostovanju pri Borcu, imajo zmago prednosti.

Do konca rednega dela bodo Zmaji še dvakrat gostovali – v 25. kolu pri novomeški Krki, v 26. kolu pa pri zagrebški Ciboni.

IZJAVE PO TEKMI:

Zoran Martić, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“S psihološkega vidika je za nami težak teden. Bili smo namreč v seriji treh zaporednih porazov. Dva sorazmerno težka poraza proti Budućnosti in Partizanu sta nas zagotovo omajala v samozavesti, slaba tekma v Zadru je to le še poglobila. V zadnjem tednu smo se morali veliko pogovarjati in veliko delati, da smo prišli nazaj na neko spodobno raven in zmagali. Navkljub rekordu po številu asistenc ni bilo vse v redu, najpomembnejša pa je zmaga, in da smo prekinili niz porazov.”

Jaka Blažič, kapetan KK Cedevita Olimpija:
“Zelo pomembna zmaga, prva v marcu. Po slabi predstavi proti Zadru v preteklem tednu smo potrebovali čas. V prvem polčasu smo se razigrali in na koncu prišli do pomembne zmage. Smo na pravi poti, da smo četrti, da imamo prednost domačega terena in upam, da v zadnjih dveh kolih tega ne bomo zapravili.”

DJ Stewart, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Vedeli smo, kako pomembna je zmaga. Vesel sem, da smo se vrnili v zmagovalni ritem in zabeležili zmago, kar bo pozitivno vplivalo tudi na vzdušje v ekipi pred končnico.”

ADMIRALBET LIGA ABA, 24. KOLO REDNEGA DELA SEZONE 2023/24

Arena Stožice (Ljubljana, Slovenija), sobota, 23. marec:
CEDEVITA OLIMPIJA – BUDUĆNOST VOLI 105:89 (30:28, 17:18, 28:15, 30:28)
Stewart 17 (6 skokov), Radović 8, Radičević 5 (6 asistenc), Cobbs 15 (8 asistenc), Glas 5, Blažič 18 (9 asistenc, 8 skokov), Todorović, Klobučar, Omić 20 (6 skokov), Dragić 11 (6 asistenc), Šaškov 6.

POROČILO TEKME:

V prvem polčasu je na parketu prednjačila Cedevita Olimpija, kljub temu pa sta bili ekipi rezultatsko poravnani, na glavni odmor pa so Ljubljančani s seboj odnesli točko prednosti (47:46). Še po treh minutah igre v tretji četrtini je bil rezultat poravnan na 53:53, nato pa so Zeleno-oranžni stopili na plin in se oddaljili z nizom 30:11, nato pa svoje tekmece do konca srečanja le še držali na varni razdalji in se ob zadnji sireni veselili zaslužene zmage.

Kapetan Jaka Blažič je z 18 točkami in osmimi skoki v statistiko vpisal valorizacijo 37, k skupnim 105 točkam pa so največ doprinesli še Alen Omić (20 točk / 6 skokov / valorizacija 24), DJ Stewart (17 točk / 6 skokov / valorizacija 23), Justin Cobbs (15 točk / 8 asistenc / valorizacija 19) in Zoran Dragić (11 točk / 6 asistenc).