18.03.2023

Preobrat v Tivoliju, zmaga nad Cibono

Košarkarji Cedevite Olimpije so v soboto stopili na parket tivolske dvorane, kjer so se pomerili z zagrebško Cibono. V 22. kolu rednega dela AdmiralBet ABA Lige so Zmaji zabeležili svojo 15. zmago s končnim rezultatom 91:85. Ljubljanski Zmaji so sobotni večer preživeli v Tivoliju, kjer so se v 22. kolu rednega dela AdmiralBet ABA Lige … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije so v soboto stopili na parket tivolske dvorane, kjer so se pomerili z zagrebško Cibono. V 22. kolu rednega dela AdmiralBet ABA Lige so Zmaji zabeležili svojo 15. zmago s končnim rezultatom 91:85.

Ljubljanski Zmaji so sobotni večer preživeli v Tivoliju, kjer so se v 22. kolu rednega dela AdmiralBet ABA Lige pomerili s Cibono. Zmaga je pripadla zeleno-oranžnim, ki so z rezultatom 91:85 premagali zagrebške nasprotnike.

Prva četrtina je napovedala napeto tekmo jadranske klasike z manjšim zastankom Zmajev (22:26). V njej se je najbolje izkazal Zoran Dragić, ki si je po prvih desetih minutah tekme priboril 12 točk. Moštvi sta bili v nadaljevanju tekme vseskozi blizu, Zmaji pa so odločilni korak proti zmagi napravili ob koncu tretje in na začetku četrte četrtine. Takrat so se domačini oddaljili na 80:66, prednosti pa nato vse do konca niso več izpustili iz svojih rok.

Najbolj učinkoviti košarkarji Cedevite Olimpije na parketu so bili Dragić (19 točk / 7 skokov), Josh Adams (19 točk), Alen Omić (13 točk / 5 skokov) in Marko Jeremić (12 točk).

Boj za najvišja mesta na lestvici bodo ljubljanski košarkarji nadaljevali prihodnjo nedeljo v Beogradu, kjer se bodo udarili s Partizanom Mozzart Bet. Še prej jih v torek čaka gostovanje pri Germani Brescii v 7DAYS EuroCupu, kjer možnosti za preboj v končnico ni več.

Miro Alilović, trener KK Cedevita Olimpija
“Vedeli smo, da je pred nami težka tekma. Imeli smo velik pritisk in odgovornost, kar se je videlo v prvi četrtini. Bili smo brez samozavesti v napadu, imeli smo težave v obrambi, tako s pick’n roll igro, kot s ‘post-up’ igro. V pravem momentu smo znali stopiti skupaj in obrniti rezultat z vrhunsko obrambo in lahkimi koši na drugi strani igrišča. Zelo pomembna zmaga, ne le zaradi lige, temveč tudi iz psihološkega vidika.”

Zoran Dragić, igralec KK Cedevita Olimpija
“Zelo pomembna zmaga za nas, še posebej v situaciji, v kateri smo. Vemo, da je Cibona velik rival, zato smo si te zmage res želeli. Mislim, da gremo v pravo smer in moramo igrati borbeno. Ne smemo pustiti, da nas na igrišču kdorkoli nadvlada. Imamo dobre navijače, samo pokazati moramo borbenost.”