15.05.2023

Z dvokorakom v polfinale državnega prvenstva

Cedevita Olimpija je tudi na drugi tekmi četrtfinalnega niza končnice državnega prvenstva s Šentjurjem v Stožicah zabeležila zmago (91:65) in si zagotovila mesto v polfinalu. Za vstop v finalne obračune se bodo Zmaji pomerili z zmagovalcem četrtfinalnega niza med Šenčurjem in Ilirijo.  Cedevita Olimpija si je po hitrem postopku zagotovila mesto v polfinalu državnega prvenstva. … Continued

Cedevita Olimpija si je po hitrem postopku zagotovila mesto v polfinalu državnega prvenstva. Varovanci glavnega trenerja Mira Alilovića so v ponedeljek na drugi tekmi četrtfinalnega niza državnega prvenstva s Šentjurjem zabeležili zmago z rezultatom 91:65 in se prebili v polfinale, kjer jih čaka obračun z zmagovalcem serije med Šenčurjem in Ilirijo, ki je trenutno poravnana na 1:1 v zmagah.

Spomnimo, v soboto so si ljubljanski košarkarji v Tivoliju z zmago na tretji tekmi četrtfinalnega niza AdmiralBet Lige ABA proti FMP-ju Soccerbet zagotovili tudi mesto v polfinalu regionalne lige.

Ljubljančani tokrat v Stožicah niso dopustili, da pride do dvomov o potniku v polfinale. Šentjur je največ vodil s tremi točkami razlike (8:5), nato so vajeti v svoje roke prevzeli domačini. Že v drugi četrtini so vodili z 20 točkami razlike (41:21), po 30 minutah igre je semafor kazal 73:46 za Alilovićevo četo. To je zadostovalo za mirno zadnjo četrtino in slavje po koncu tekme.

Med strelce se je vpisala celotna ekipa z izjemo mladega Vita Vračka, ki je na igrišču preživel malo manj kot tri minute. Med najbolj razpoloženimi so bili Zoran Dragić (15 točk), Mirko Mulalić (14 točk), Amar Alibegović (13 točk / 8 skokov) in Karlo Matković (12 točk).

Termini polfinalnih tekem regionalne lige in državnega prvenstva zaenkrat še niso znani.

IZJAVA PO TEKMI:

Miro Alilović, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Čestitke fantom za zmago. Po tekmah, ki smo jih imeli, so prikazali resen pristop. Dvoboj smo odprli z dobro igro v obrambi in skoku, oboje smo si tudi zadali za glavni cilj pred tekmo. Naloge smo izpolnili. Gremo naprej.”

LIGA NOVA KBM, ČETRTFINALE

Dvorana Stožice (Ljubljana, Slovenija), ponedeljek, 15. maj:
CEDEVITA OLIMPIJA – ŠENTJUR 91:65 (20:16, 27:12, 26:18, 18:19) [1:0]*
Cedevita Olimpija: Ferrell 3, Murić 7, Mulalić 14, Omić 8 (7 skokov), Dragić 15, Rebec 8 (8 podaj), Radović 1, Alibegović 13 (8 skokov), Kosi 4, Matković 12, Gnjidić 6, Vračko.

Že odigrano:

ŠD Hruševec (Šentjur, Slovenija), četrtek, 11. maj:
ŠENTJUR – CEDEVITA OLIMPIJA 74:81 (16:22, 27:15, 20:20, 11:24)
Cedevita Olimpija
: Ferrell 12, Murić 8, Gnjidić 4, Omić 14 (13 skokov), Dragić 10, Rebec 14 (7 podaj), Radović, Alibegović 7, Mulalić 6, Kosi, Matković 6, Vračko.

*Rezultat v zmagah. Četrtfinalni niz se igra na dve dobljeni tekmi. Morebitna tretja tekma bo v Šentjurju v petek, 19. maja, ob 18.00.