11.02.2023

Zmaga proti konkurentom za najvišja mesta

Košarkarji Cedevite Olimpije so teden, ki so ga preživeli na poti med Skopjem, Kaunasom in Beogradom, zaključili s sobotno zmago v 19. kolu rednega dela AdmiralBet Lige ABA proti FMP-ju Soccerbet (86:79). Na izredno pomembni tekmi 19. kola rednega dela AdmiralBet Lige ABA proti neposrednim konkurentom v boju za najvišja mesta na lestvici, je Cedevita … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije so teden, ki so ga preživeli na poti med Skopjem, Kaunasom in Beogradom, zaključili s sobotno zmago v 19. kolu rednega dela AdmiralBet Lige ABA proti FMP-ju Soccerbet (86:79).

Na izredno pomembni tekmi 19. kola rednega dela AdmiralBet Lige ABA proti neposrednim konkurentom v boju za najvišja mesta na lestvici, je Cedevita Olimpija zabeležila zmago, s katero so Zmaji prekinili niz porazov v tekmovanju. Izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca so bili v soboto v Železniku z rezultatom 86:79 boljši od FMP-ja Soccertbet. Za slovenske prvake je to 13. zmaga v rednem delu sezone.

Zmaji so od samega začetka tekme, pa do njenega konca, gospodarili na parketu dvorane v Železniku. V zadnji četrtini je prednost, ki se je do tedaj vseskozi višala, presegla celo mejo 20 točk (78:57) v 34. minuti srečanja in takrat je postalo jasno, da bo zmaga romala v Ljubljano.

V Zmajevi zasedbi je Yogi Ferrell dosegel 17 točk, sledil pa je Karlo Matković, ki jih je zabeležil 16. Dvomestni so bili tokrat še Edo Murić (14 točk), Zoran Dragić (13) in Josh Adams (10).

V nedeljskih zgodnjih jutranjih urah se bodo Ljubljančani vrnili v slovensko prestolnico, kjer jih v ponedeljek ob 18.00 v Stožicah čaka povratna tekma četrtfinala Pokala Spar z ECE Triglavom. Spomnimo, v začetku januarja so si Zmaji na prvi medsebojni tekmi priigrali 35 točk prednosti.

“Čestitke fantom za zelo pomembno zmago po nekaj slabih tekmah v zadnjem obdobju. Fantje so pokazali svoj karakter, niso odnehali in nadzorovali potek tekme. Upam, da vsi ostanemo zdravi in igramo le še bolje.”

Zoran Dragić, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Vemo, da zadnjih nekaj tekem nismo odigrali na ravni, ki jo zmore doseči naša ekipa. Zbrali smo se, zavedali smo se, da je pred nami zelo pomembna tekma v regionalni ligi. Že večkrat v tej sezoni smo dokazali, da znamo igrati. Proti FMP-ju smo se stepli, pokazali smo, da smo dobra ekipa, in moramo graditi na tej zmagi. Upam, da ostanemo zdravi in se še bolj povežemo med seboj, saj v tej sezoni še nismo imeli priložnosti, da to napravimo.”