21.03.2023

Borbeni Zmaji sklonjenih glav iz Brescie

Košarkarji Cedevite Olimpije so v torek na obračunu 17. kola rednega dela 7DAYS EuroCupa doživeli poraz na gostovanju pri Germani Brescii (82:84). Z gostovanja v Brescii se košarkarji Cedevite Olimpije vračajo sklonjenih glav. Ljubljanski Zmaji so na obračunu 17. kola rednega dela 7DAYS EuroCupa prikazali borbeno predstavo, bili v igri za zmago vse do konca, … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije so v torek na obračunu 17. kola rednega dela 7DAYS EuroCupa doživeli poraz na gostovanju pri Germani Brescii (82:84).

Z gostovanja v Brescii se košarkarji Cedevite Olimpije vračajo sklonjenih glav. Ljubljanski Zmaji so na obračunu 17. kola rednega dela 7DAYS EuroCupa prikazali borbeno predstavo, bili v igri za zmago vse do konca, a po 40 minutah hude borbe doživeli četrti zaporedni poraz v Evropskem pokalu. Domača Germani Brescia je bila od varovancev trenerja Mira Alilovića boljša z rezultatom 84:82. Evropsko sezono bodo ljubljanski košarkarji sklenili prihodnjo sredo ob 20.45, ko v Stožice prihaja francoski JL Boug. Še prej zeleno-oranžno zasedbo čaka nedeljsko gostovanje v Beogradu pri evroligaškemu Partizanu Mozzart Bet.

Domačini so se v Brescii zgodaj oddaljili, Zmaji pa so jih vztrajno lovili. Kljub temu, da je v tretji četrtini semafor kazal že 54:36 za Brescio, so ljubljanski košarkarji našli odgovor na to, in se po enajstih zaporednih doseženih točkah približali na 54:47. Zaostanek so Zmaji po košu Alena Omića malo pred koncem tretje četrtine zmanjšali na šest točk (55:61), na začetku zadnje četrtine pa po zelo dobrem začetku četrtine na tri (67:70), po zabijanju Karla Matkovića pa na le dve točki (69:71). Žal pa borbenost Zmajev tokrat ni bila poplačana, saj so domačini našli način, kako rezultatsko prednost zadržati vse do konca in zmaga je ostala v Brescii.

Najboljši strelec v dresu ljubljanskega kolektiva je bil Josh Adams z 19 točkami. Yogi Ferrell je 18 točkam dodal osem asistenc. Dvomestno število točk je dosegel še Rok Radović, ki je 11 točkam dodal štiri skoke. Alen Omić je zbral deset skokov in dosegel sedem točk, Karlo Matković pa je ob šestih točkah zbral devet skokov.

Miro Alilović, trener KK Cedevita Olimpija:
“Prvi polčas je bil preslab za takšno tekmo. Igrali smo premehko, naše reakcije so bile prepočasne. Našim tekmecem smo dovolili, da igrajo, karkoli so želeli. Med glavnim odmorom sem fantom v garderobi povedal, da morajo v drugem polčasu pokazati naš karakter. Drugi del tekme smo začeli agresivno, nismo delali napak, nadzorovali smo skok in uspeli predvsem s hitro igro doseči to, da smo se vrnili v igro. Na žalost so o zmagovalcu odločile napake in malenkosti.”

Rok Radović, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Čestitke Brescii za zmago. Na žalost je odločil slab prvi polčas. V drugem smo nato pokazali karakter in dokazali, kakšna ekipa smo, in da se ne bomo predali do konca. Komaj čakamo nedeljsko tekmo s Partizanom.”