Novica
23.01.2023

Zmagoviti niz v regionalni ligi prekinjen v Beogradu

Košarkarji Cedevite Olimpije so v ponedeljek na obračunu 16. kola rednega dela AdmiralBet Lige ABA izgubili na gostovanju pri aktualnih prvakih, košarkarjih Crvene zvezde Meridianbeta (100:95). Več kot dva meseca je trajal niz devetih zaporednih zmag Cedevite Olimpije v AdmiralBet Ligi ABA, prekinili pa so ga šele aktualni prvaki tekmovanja, košarkarji Crvene zvezde Meridianbeta. Lov … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije so v ponedeljek na obračunu 16. kola rednega dela AdmiralBet Lige ABA izgubili na gostovanju pri aktualnih prvakih, košarkarjih Crvene zvezde Meridianbeta (100:95).

Več kot dva meseca je trajal niz devetih zaporednih zmag Cedevite Olimpije v AdmiralBet Ligi ABA, prekinili pa so ga šele aktualni prvaki tekmovanja, košarkarji Crvene zvezde Meridianbeta. Lov na deseti zaporedni uspeh je bil za izbrance glavnega trenerja Jurice Golemca neuspešen v ponedeljek v Beogradu, kjer so Zmaji proti Zvezdi klonili na obračunu 16. kola rednega dela regionalne lige. V legendarni dvorani ‘Pionir’ je semafor po 40 minutah hudega boja kazal 100:95 v korist domačega evroligaša.

Po izenačenem prvem polčasu se je Crvena zvezda Meridianbet oddaljila v samem zaključku prvega polčasa, ko je Luca Vildoza preko polovice igrišča ob zvoku sirene dosegel trojko za prednost domačih 55:49. V tretji četrtini so se Beograjčani še bolj oddaljili in si ustvarili dvomestno prednost. V sklepni fazi obračuna so se Zmaji vrnili v igro za zmago, a jim je za popoln preobrat zmanjkalo nekaj časa. Žal tehtnico na stran ljubljanskega kolektiva niso nagnili niti zadeti meti za tri točke – Cedevita Olimpija je namreč zadela kar 19 trojk in s tem izenačila tretji najboljši dosežek na posamični tekmi v zgodovini regionalne lige.

Najbolj učinkovit v vrstah Cedevite Olimpije je bil Yogi Ferrell s 24 točkami, sledila pa sta mu Marko Jeremić in Josh Adams, oba sta jih dosegla po 16. Amar Alibegović je prispeval 14 točk. Zaradi zdravstvenih težav so se Zmaji v Beogradu predstavili le z desetimi košarkarji.

Naslednja preizkušnja v AdmiralBet Ligi ABA Cedevito Olimpijo čaka prihajajočo nedeljo, ko v Stožice ob 17.00 prihajajo košarkarji Budućnosti VOLI, derbi regionalne lige pa bo prežet z nostalgijo, saj bo ljubljanski klub počastil izjemno kariero nekdanjega kapetana Dušana Hauptmana in upokojil njegov dres s številko 10. Še prej pa ljubljanske košarkarje v sredo v španski Badaloni čaka obračun z Joventutom v 12. kolu rednega dela 7DAYS EuroCupa. Za ohranitev upanja po mestu v končnici tekmovanja, Zmaji v sredo potrebujejo zmago proti drugi najboljši ekipi skupine A.

IZJAVE PO TEKMI:

Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Čestitke Crveni zvezdi za zmago. Tudi če bi mi slavili zmago, ta ne bi bila nezaslužena, saj smo celotnih 40 minut igrali dobro košarko. Naše tekmece je težko ustaviti. Dosegli so preveč točk, mi smo hkrati izgubili preveč žog in zapravili preveč protinapadov. Ko smo tu, se vedno dogajajo enake zadeve. Gremo naprej.”

Yogi Ferrell, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Za nami je težka tekma. V drugi polčas smo vstopili preslabo, naši tekmeci pa so si uspeli priigrati prednost, ki je nismo uspeli uloviti. Na takšnih tekmah moramo bolje vstopati v tretjo četrtino.”

Marko Jeremić, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Težka tekma. Bili smo motivirani, tudi energija je bila prava. Za zmago nam je na koncu zmanjkalo malo pameti in moči. Dali smo vse od sebe in imeli priložnost, da presenetimo Crveno zvezdo na domačem parketu. Žal mi je, da je nismo izkoristili, a gremo z dvignjenimi glavami naprej.”

ADMIRALBET LIGA ABA, 16. KOLO

Košarkaška dvorana Aleksandar Nikolić (Beograd, Srbija), ponedeljek, 23. januar:
CRVENA ZVEZDA MERIDIANBET – CEDEVITA OLIMPIJA 100:95 (26:23, 29:26, 29:23, 16:23)

Cedevita Olimpija: Rebec 6 (8 podaj), Ferrell 24 (5 skokov in 7 asistenc), Radović 8, Jeremić 16, Alibegović 14, Murić 6, Mulalić, Adams 16, Gnjidić, Omić 5 (9 skokov).