14.01.2023

Atomska košarka za deveto zaporedno zmago v regionalni ligi

Košarkarji Cedevite Olimpije so v soboto pred očmi domačih navijačev v Areni Stožice na obračunu 15. kola rednega dela AdmiralBet Lige ABA z rezultatom 102:88 premagali Split in tako vknjižili še deveto zaporedno zmago v regionalni ligi. Cedevita Olimpija se je zmagoslavno vrnila na stoženski parket. Po mesecu dni odsotnosti iz Arene Stožice, so ljubljanski … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije so v soboto pred očmi domačih navijačev v Areni Stožice na obračunu 15. kola rednega dela AdmiralBet Lige ABA z rezultatom 102:88 premagali Split in tako vknjižili še deveto zaporedno zmago v regionalni ligi.

Cedevita Olimpija se je zmagoslavno vrnila na stoženski parket. Po mesecu dni odsotnosti iz Arene Stožice, so ljubljanski Zmaji v soboto na obračunu 15. kola rednega dela AdmiralBet Lige ABA z rezultatom 102:88 premagali košarkarje Splita, vknjižili deveto zaporedno zmago v tekmovanju, učvrstili svoje mesto pri vrhu lestvice in se hkrati še vrnili na zmagovalne tirnice. Zmaga nad ekipo iz Dalmacije je odlična popotnica pred sredinim obračunom 11. kola rednega dela 7DAYS EuroCupa z romunskim Clujem, ki bo prav tako v stoženski lepotici.

Z 12 zmagami na prvih 14 tekmah je Cedevita Olimpija trenutno pri najboljšem izkupičku po združitvi zagrebške Cedevite in ljubljanske Olimpije ter hkrati pri najboljšem izkupičku po 14 odigranih tekmah po sezoni 2004/05, ko so Ljubljančani na prvih 14 tekmah sezone zabeležili 11 zmag in doživeli tri poraze.

Split je sicer bolje začel tekmo in se Zmajem upiral vse do tretje četrtine, ko so slovenski prvaki z nizom osmih zaporednih točk zaostanek z 62:63 obrnili v vodstvo s 70:63. Trojka Eda Murića na začetku zadnje četrtine je po tem, ko so gostje skoraj ujeli priključek pomenila, da lahko zeleno-oranžni lažje zadihajo, po polaganju Amarja Alibegovića pa je semafor v Stožicah kazal deset točk naskoka za domačine (85:75). Ko je Yogi Ferrell ukradel žogo, našel Marka Jeremića, ki je nato za zabijanje lepo zaposlil Alibegovića je bilo že +13 (88:75), gostje iz Dalmacije pa se nato niso več pobrali. Zmaji so se na koncu veselili zaslužene zmage.

Najbolj učinkovit v Zmajevi zasedbi je bil tokrat Alen Omić, dosegel je 21 točk, sledil pa je Yogi Ferrell, ki jih je dosegel 18. Omić je ob tem zbral 16 skokov. Amar Alibegović je ob 13 točkah zbral devet skokov, Lovro Gnjidić je tekmo sklenil s 13 točkami, Edo Murić je 11 točkam dodal pet skokov, Josh Adams pa je vknjižil 10 točk.

Cedevita Olimpija se je znova predstavila brez Marka Radovanovića, Jana Kosija in Zorana Dragića. Slednji je v petek zvečer opravil pregled pri klubskemu zdravniku, s parketov pa bo odsoten še vsaj tri tedne. Karlo Matković je na obračunu s Splitom stopil na parket v prvem polčasu, zaradi slabega počutja pa nato v drugem polčasu ni več zaigral.

“Čestitke fantom za težko prigarano zmago. Zavedali smo se, da bo Split motiviran, saj je v tekmo vstopil po zelo dobrem obdobju in zmagi nad Budućnostjo VOLI. Za nas je bila to peta tekma v 12 dneh, zato manjko energije, manjša je tudi naša rotacija zaradi odsotnih igralcev. Veseliti se moramo zmage in se hkrati zavedati, da moramo prikazati boljšo igro, predvsem v obrambi. Zagotovo je lepo videti dober izkupiček zmag v regionalni ligi, a smo na polovici sezone. Moramo napredovati in upati na to, da se poškodovani in bolani igralci čim prej vrnejo.”

Alen Omić, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Še ena zmaga v regionalni ligi. Moramo se osredotočiti na 7DAYS EuroCup. Ne smemo preveč razmišljati, pomembne so zgolj in samo zmage. Moramo si izboriti mesto v končnici in prikazati še več energije. Trenutni rezultat v regionalni ligi je dober, a ne smemo se osredotočiti zgolj na to. Razmišljati moramo o Evropskem pokalu in napraviti vse, da pridemo do nove zmage.”