Novica
05.01.2023

Po infarktni končnici do zmage v Čačku!

Košarkarji Cedevite Olimpije so na dvoboju 14. kola rednega dela AdmiralBet Lige ABA v Dvorani Borac v četrtek po infarktni končnici z rezultatom 76:74 premagali Borac Mozzart in tako v svoj žep pospravili še osmo zaporedno zmago. Cedevita Olimpija je uspešno sklenila mini turnejo po Srbiji. Po ponedeljkovi zmagi na prvi tekmi novega leta nad … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije so na dvoboju 14. kola rednega dela AdmiralBet Lige ABA v Dvorani Borac v četrtek po infarktni končnici z rezultatom 76:74 premagali Borac Mozzart in tako v svoj žep pospravili še osmo zaporedno zmago.

Cedevita Olimpija je uspešno sklenila mini turnejo po Srbiji. Po ponedeljkovi zmagi na prvi tekmi novega leta nad Mego MIS, so izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca v četrtek na obračunu 14. kola rednega dela AdmiralBet Lige ABA z rezultatom 76:74 premagali še Borac Mozzart. Za Ljubljančane je to osma zaporedna zmaga v tekmovanju, skupno pa enajsta v tej sezoni.

Dvoboj v Čačku se je odločal v zadnjih minutah tekme. Še dve minuti pred koncem so imeli Zmaji sedem točk naskoka, po nekaj napakah pa se je Borcu uspelo povsem približati. Po polaganju Hunterja Halea so domačini zaostajali le še za točko, na drugi strani pa je Yogi Ferrell izkoristil enega od dveh prostih metov. Domačinom je za zadnji napad ostalo 13 sekund, ob zvoku sirene pa je trojko za zmago Borca zgrešil Sava Lešić.

Najbolj strelsko učinkovit v ljubljanski zasedbi je bil Yogi Ferrell z 19 točkami, sledila pa sta Josh Adams, ki jih je prispeval 12 in Amar Alibegović z 10.

V regionalni ligi so ljubljanski košarkarji brez poraza že skoraj dva meseca. Parket so sklonjenih glav nazadnje zapustili 6. novembra lani, ko je v Tivoliju zmago slavil beograjski FMP. V petek se bodo Zmaji vrnili v Ljubljano, že v soboto pa jih čaka nova preizkušnja, saj se bodo na prvi četrtfinalni tekmi Pokala Spar v Kranju ob 18.00 pomerili z ekipo ECE Triglava. Po krajšem postanku v Sloveniji se bodo nato znova podali na pot, saj jih v sredo ob 18.00 čaka gostovanje pri turški ekipi Frutti Extra Bursaspor.

IZJAVI PO TEKMI:

Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Pričakovano težka zmaga. Zavedali smo se, da ne bo lahko. Na poti smo že pet dni, obenem se je ekipa Borca dobro pripravila na nas. Mi nismo bili v dobrem ritmu, nespametno smo odigrali končnico. Tekmo moramo bolje zapreti, če imamo sedem točk naskoka dve minuti pred koncem. Toda nismo se predali in na koncu smo zasluženo zmagali.”

Yogi Ferrell, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Vedeli smo, da nas v Čačku čaka težka tekma, saj je v tej dvorani s temi navijači vedno zelo težko igrati. Na koncu nam je uspelo tekmo obrniti v našo korist. Naši tekmeci so igrali odlično. Ostali smo skupaj in veselimo se zmage, kar je najbolj pomembno.”