22.12.2023

Na krilih Blažičevih sedmih trojk do zmage nad Cibono

Košarkarji Cedevite Olimpije so v petek v Tivoliju na obračunu 13. kola rednega dela AdmiralBet Lige ABA z rezultatom 93:91 premagali zagrebško Cibono in tako zabeležili deseto zmago v tekmovanju. Članski kolektiv Cedevite Olimpije je v petek v Hali Tivoli z zmago nad Cibono z rezultatom 93:91 uspešno zaključil prvo polovico rednega dela tekmovalne sezone … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije so v petek v Tivoliju na obračunu 13. kola rednega dela AdmiralBet Lige ABA z rezultatom 93:91 premagali zagrebško Cibono in tako zabeležili deseto zmago v tekmovanju.

Članski kolektiv Cedevite Olimpije je v petek v Hali Tivoli z zmago nad Cibono z rezultatom 93:91 uspešno zaključil prvo polovico rednega dela tekmovalne sezone 2023/24 v regionalni ligi. Zmaji imajo po 13 odigranih tekmah na svojem računu deset zmag, to pa jih uvršča tik pod vrh lestvice regionalnega tekmovanja. O tem, ali bo ljubljanska zasedba po prvi polovici rednega dela sama na drugem mestu lestvice, bosta odločali še tekmi med Zadrom in Partizanom ter Mego in Igokeo, ki bosta v nedeljo oz. v ponedeljek.

Do konca koledarskega leta bo Cedevita Olimpija odigrala še dve tekmi, eno v BKT EuroCupu, eno pa v regionalni ligi. Prvo zmago v sezoni v Evropskem pokalu bodo Zmaji skušali zabeležiti v 13. kolu tekmovanja, ko bodo gostovali pri ukrajinskem Prometeju, na zadnji dan koledarskega leta 2023 pa jih v Beogradu ob 12.00 čaka še obračun 14. kola AdmiralBet Lige ABA z Mego MIS.

Simone Pianigiani, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Odigrali smo solidno tekmo do zadnjih petih minut, ko smo izgubili ritem in izgubili preveč žog. Vedeli smo, da imajo naši tekmeci kvaliteten napad, zavedali smo se tudi, kakšne strelce z razdalje imajo. Ko smo v dvomestni prednosti in nadzorujemo tekmo, izgubimo preveč žog. Moramo dati več minut, na primer Nikoli Radičeviću, ki mora priti v ritem. Menjavali smo postave na parketu in napadali consko obrambo, to pa nam je dobro uspevalo. Moramo ostati čvrsti mentalno, sploh po napakah, po katerih so naši tekmeci izenačili tekmo. Pozitivni moramo biti glede dobrih zadev v prvih 35 minutah tekme, hkrati pa zmanjšati število izgubljenih žog, če želimo v regionalni ligi nadaljevati v dobrem ritmu. Pomembno za vse nas je, da smo po vseh problemih, s katerimi se soočamo, na visokem položaju na lestvici.”

Jaka Blažič, kapetan KK Cedevita Olimpija:
“Zadovoljni smo z zmago, ne pa z zadnjimi petimi minutami, ko smo popustili. Celotno tekmo smo dobro nadzorovali v napadu in v obrambi, zato si takšnih stvari ne smemo dopustiti. Prva polovica rednega dela je za nami, v regionalni ligi smo na lepem položaju na lestvici, moramo pa gledati naprej.”

ADMIRALBET LIGA ABA, 13. KOLO REDNEGA DELA SEZONE 2023/24

Hala Tivoli (Ljubljana, Slovenija), petek, 22. december:
CEDEVITA OLIMPIJA – CIBONA 93:91 (19:14, 23:22, 27:11, 24:34)

Cedevita Olimpija: Stewart 14, Radović 7, Radičević 6, Cobbs 20 (8 podaj), Glas 5, Blažič 25 (5 skokov in 7 podaj), Matković 12 (9 skokov in 5 blokad), Jones 4 (5 skokov), Ščuka, Klobučar.

POROČILO TEKME:

Po zadržanem začetku so ljubljanski košarkarji še v prvi četrtini ujeli pravi ritem in imeli po desetih minutah igre pet (19:14), po dvajsetih minutah igre pa šest točk naskoka (42:36). Občutneje so se oddaljili v tretji četrtini, pred začetkom zadnjega dela igre pa je semafor kazal 69:57 v korist Zeleno-oranžnih. To sicer ni zaustavilo ambicij Cibone, ki je s požrtvovalno igro v zadnji četrtini skorajda zrežirala preobrat in uspela celo izenačiti, a so v napeti končnici vseeno na parketu prevladali Zmaji s končnim rezultatom 93:91.

Najboljši strelec Cedevite Olimpije je bil tokrat Jaka Blažič s 25 točkami, katerim je dodal tudi sedem asistenc in pet skokov. Kapetan je napravil tudi dvojni skok na večni lestvici doseženih točk v regionalni ligi, zdaj pa je na sedmem mestu z doseženimi 2468 točkami. Sledil je Justin Cobbs z 20 točkami in osmimi podajami. DJ Stewart je dosegel 14 točk, Karlo Matković pa 12 točk, devet skokov in kar pet blokad.

Po zaključku tekme je Jako Blažiča zaradi bolečin v levem kolenu pregledal zdravnik, sprejeta pa je bila odločitev, da kapetan prihodnja dva dneva pridobi potreben počitek. Cedevita Olimpija se je predstavila brez Jake Klobučarja, ki je sicer bil na klopi, ter Aleksandra Šaškova in Amadouja Sowa.