25.01.2023

Tesen poraz v Badaloni

Košarkarji Cedevite Olimpije so v sredo na obračunu 12. kola rednega dela 7DAYS EuroCupa v španski Badaloni doživeli poraz proti Joventutu z rezultatom 91:96. Ekipa Cedevite Olimpije se iz gostovanja v španski Badaloni vrača sklonjenih glav. Izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca so na obračunu 12. kola rednega dela 7DAYS EuroCupa z rezultatom 91:96 izgubili proti … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije so v sredo na obračunu 12. kola rednega dela 7DAYS EuroCupa v španski Badaloni doživeli poraz proti Joventutu z rezultatom 91:96.

Ekipa Cedevite Olimpije se iz gostovanja v španski Badaloni vrača sklonjenih glav. Izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca so na obračunu 12. kola rednega dela 7DAYS EuroCupa z rezultatom 91:96 izgubili proti Joventutu, ki je ljubljanskim košarkarjem zadal še deseti poraz v tej sezoni. Zmaji ostajajo na dnu lestvice skupine A, do konca rednega dela sezone pa bodo odigrali še šest tekem. Prihodnji teden v Stožice prihaja beneška Umana Reyer.

Zmaji so poletno, z nizom 7:0 odprli srečanje in ostali v ospredju vse do konca prve četrtine, ko so vodili z 21:19. Joventut je v drugem delu obračuna prevzel pobudo in prišel v vodstvo, ki je ob odhodu na glavni odmor znašalo 4 točke (48:44), potem, ko je z zvokom sirene pred zaključkom polčasa trojko zadel Marko Jeremić. Srečanje je ostalo tesno vse do minute in pol pred koncem, ko je Joventut v tekmi vzponov in padcev naposled povedel za sedem točk. Kot se je kasneje izkazalo, je bilo to odločilno za razplet srečanja in domači so slavili zmago.

Za Ljubljančane je tokrat največ točk dosegel Yogi Ferrell in sicer 25, podelil je tudi sedem asistenc. 15 jih je dodal Josh Adams. Alen Omić je ob 11 doseženih točkah zbral 12 skokov. Edo Murić se je ustavil pri 13 točkah, Rok Radović pri 12 in Amar Alibegović pri 10.

Naslednji obračun ljubljansko zasedbo pričakuje v nedeljo, ko se bodo na domačem parketu Arene Stožice na spektaklu regionalnega tekmovanja pomerili z Budućnostjo VOLI v 17. kolu AdmiralBet Lige ABA. Na obračunu, ki je bil izbran tudi za tekmo kola, bomo upokojili dres velikana ljubljanskega kluba, Dušana Hauptmana.  Obračun se bo začel ob 17.00, vstopnice za ogled tekme pa so na voljo na vstopnice.olimpija.com.

“Čestitke Joventutu za zmago. Imeli smo svoje možnosti, a jih nismo izkoristili, verjetno zaradi zmanjšane rotacije in nekaterih ostalih zadev, ki so se zgodile v zaključku tekme.”

Yogi Ferrell, igralec KK Cedevita Olimpija:
“V zadnji četrtini smo se pet minut pred koncem oddaljili na šest točk razlike in ko ti to uspe, moraš znati zaključiti tekmo. V zaključku smo napravili nekaj osebnih napak, naši tekmeci so zadeli proste mete. Mi nismo uspeli zadeti. Moramo dvigniti našo igro v obrambi.”