06.05.2022

Korak bližje polfinalu državnega prvenstva

Cedevita Olimpija je v petek v Novem mestu napravila odločen korak proti polfinalu državnega prvenstva. Ljubljanski košarkarji so na prvi tekmi četrtfinalnega niza v Športni dvorani Leona Štuklja z rezultatom 82:63 premagali novomeško Krko. Druga tekma bo v ponedeljek ob 18.00 v ljubljanski Hali Tivoli. V petek so košarkarji Cedevite Olimpije v Novem mestu začeli … Continued

V petek so košarkarji Cedevite Olimpije v Novem mestu začeli še s tekmami končnice državnega prvenstva. Četa glavnega trenerja Jurice Golemca brani naslov iz tekmovalne sezone 2020/21, na prvi tekmi četrtfinalnega niza z novomeško Krko v Športni dvorani Leona Štuklja pa so ljubljanski košarkarji zabeležili zmago z rezultatom 82:63 in tako napravili odločen korak proti uvrstitvi v polfinale državnega prvenstva.

Mesto med najboljšimi štirimi ekipami Lige Nova KBM si lahko Zmaji zagotovijo že v ponedeljek, ko bodo ob 18.00 v Hali Tivoli novomeško Krko gostili na drugi tekmi četrtfinalnega niza. Vstop na tekmo bo brezplačen.

Po zadržanem začetku so ljubljanski košarkarji na pedalo za plin stopili v zaključku prve četrtine, do konca prvega polčasa pa so si priigrali 10 točk prednosti (45:35). Po zadetem metu za tri točke Yogija Ferrella malo več kot dve minuti pred koncem tretje četrtine je semafor v dvorani Leona Štuklja kazal že 15 točk naskoka za Zmaje (60:45), novomeški košarkarji pa so kljub vsemu do samega konca tekme grozili ljubljanskim, a do popolnega preobrata ni nikoli prišlo. Aktualni državni prvaki so namreč vselej našli odgovor na poskus približanja s strani domačinov, na koncu pa so se veselili zaslužene zmage.

V ljubljanski zasedbi je bil najbolj učinkovit Zoran Dragić, ki je dosegel 21 točk in temu dodal še kar osem skokov. Sledil mu je Yogi Ferrell s 16 točkami ter sedmimi podajami, temu pa Alen Omić, ki je dosegel deset točk.

V prihodnjem tednu Cedevito Olimpijo v ponedeljek ob 18.00 najprej čaka druga tekma četrtfinalnega niza državnega prvenstva z novomeško Krko, v četrtek ob 19.00 pa bodo na prvi tekmi polfinalne serije regionalne lige s Crveno zvezdo mts gostovali v Beogradu. Morebitna tretja tekma četrtfinala s Krko bo v soboto, 14. maja, v Novem mestu.

“Čestitke fantom za zmago. Tekma ni bila lahka, kot to kaže rezultat. Novomeščani so nam skozi celotno tekmo dihali za vrat. Moramo analizirati petkovo tekmo, se pripraviti na ponedeljkovo in biti še boljši.”

Zoran Dragić, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Vemo, da nikogar ne smemo podcenjevati. Krka je zelo dobra ekipa. Vemo, da smo imeli pred dvema dnevoma zelo naporno tekmo v Laktaših, zato smo se želeli za petkov obračun v Novem mestu pripraviti maksimalno. Vemo, česa jim ne smemo dovoliti, hkrati pa moramo poskusiti čim hitreje zaključiti ta četrtfinalni niz.”

LIGA NOVA KBM, KONČNICA

ČETRTFINALE, 1. TEKMA

ŠD Leona Štuklja (Novo mesto, Ljubljana), petek, 6. maj, ob 18.30:
KRKA – CEDEVITA OLIMPIJA 63:82 (19:25, 16:20, 15:17, 13:20) [0:1]*

Cedevita Olimpija: Ferrell 16 (7 podaj), Murić 6 (8 skokov), Blažič 8, Omić 10, Dragić 21 (8 skokov), Pullen 7, Ejim 7, Duščak, Auguste 7 (11 skokov), Hodžić, Ščuka, Mulalić.

ČETRTFINALE, 2. TEKMA

Hala Tivoli (Ljubljana, Slovenija), ponedeljek, 9. maj, ob 18.00:
CEDEVITA OLIMPIJA – KRKA

*Rezultat v zmagah. Četrtfinalni niz se igra na dve dobljeni tekmi. Morebitna tretja tekma bo v soboto, 14. maja, v Novem mestu.