04.10.2020

Zmaji v novo sezono Lige ABA vstopili z zmago nad Krko

Cedevita Olimpija je na parketu Arene Stožice porazila Krko z rezultatom 77:69 in v novo sezono Lige ABA vstopila z zmago. Košarkarji Cedevite Olimpije so se po težavnem gostovanju v Parizu pri Nanterrju 92 vrnili v Ljubljano in sezono v Ligi ABA zmagoslavno otvorili na srečanju s Krko. Zasedba glavnega trenerja Jurice Golemca je v … Continued

Cedevita Olimpija je na parketu Arene Stožice porazila Krko z rezultatom 77:69 in v novo sezono Lige ABA vstopila z zmago.

Košarkarji Cedevite Olimpije so se po težavnem gostovanju v Parizu pri Nanterrju 92 vrnili v Ljubljano in sezono v Ligi ABA zmagoslavno otvorili na srečanju s Krko. Zasedba glavnega trenerja Jurice Golemca je v drugem polčasu nadigrala goste iz Dolenjske ter na koncu slavila zasluženo zmago z rezultatom 77:69.

Zmaji so tudi preteklo sezono začeli z uspešnim rezultatom, ki pa je bil tokrat še nekoliko slajši, dosegli so ga namreč pred domačimi navijači v stoženski areni. Prisotni na tribunah Zmajevega gnezda so bili priča srčno priborjenemu zmagoslavju ljubljanskega moštva. Spomini na superpokalno slavje iz preteklega meseca so zaživeli že takoj po začetku srečanja, kot v Kranju je tudi tokrat prvi točki na obračunu dosegel Kendrick Perry z atraktivnim zabijanjem. Košarkarji Krke so v prvih minutah tekme bili natančni pri metih z razdalje in povedli z dvomestno prednostjo. Domača zasedba je v nadaljevanju stopnjevala ritem svoje igre in zaostanek za moštvom iz Novega mesta do polčasa zmanjšala na tri točke. Zmaji so drugi polčas začeli v naletu in bili po dobrih dveh minutah igre v tretji četrtini ponovno v vodstvu. Pred začetkom zadnjih desetih minut obračuna je moštvo v zeleno-oranžnih dresih vodilo z rezultatom 58:53. Z dobro igro v zadnji četrtini si je moštvo Cedevite Olimpije zagotovilo mirno končnico in slavilo končno zmago z rezultatom 77:69.

Med strelci je tokrat najboljšo predstavo prikazal Rion Brown, ki je obrambi Krke natresel 21 točk, ob tem pa zbral še šest skokov. S 14 točkami in šestimi podajami mu je sledil Kendrick Perry, po 12 točk sta vpisala Mikael Hopkins in Jaka Blažič. Edo Murić je v svojo osebno statistiko vknjižil devet točk in pet skokov, med strelce pa se je z zadetim metom za tri točke vpisal tudi novinec v moštvu Zmajev, Jarrod Jones.

IZJAVI PO TEKMI

“Čestitam fantom za zmago. Za to zmago smo garali. Pokazali smo pravi značaj po nervoznem začetku tekme, ki smo ga pričakovali, šlo je le za prvo tekmo v Ligi ABA po dolgem času. Po porazu v 7Days EuroCupu je obstajal pritisk, da je zmaga potrebna. Fantom še enkrat čestitam, saj so se vrnili v tekmo, igrali odlično obrambo, garali in si želeli te zmage. Čestitam tudi Krki za odlično predstavo. Zahvaliti se želim navijačem, ki so bili enkratni. Dali so nam veter v hrbet, ko smo to potrebovali. Tudi v manjšem številu so nam v veliko pomoč, ko so z nami.”

Rion Brown, igralec KK Cedevita Olimpija:
“Bila je dobra, trda tekma. Gre za rivalstvo med dvema tekmecema iz iste države in vedeli smo, da ne bo lahko. Ostali smo povezani, se borili skozi nekaj slabših trenutkov in na koncu slavili zmago. Igrali smo ekipno košarko, sodelovali med seboj in mislim, da se premikamo v pravo smer. Po porazu med tednom se je bilo lepo vrniti z zmago in zdaj lahko naše misli usmerimo na naslednje srečanje v 7Days EuroCupu.”