01.05.2022

Poraz proti Krki za zaključek Lige za prvaka

V ljubljanski Hali Tivoli so košarkarji pomlajene zasedbe Cedevite Olimpije v nedeljo gostili novomeško Krko in v zadnjem kolu drugega dela državnega prvenstva izgubili z rezultatom 78:112. Moštvi se bosta znova srečali že v četrtfinalu Lige Nova KBM, ki se začne prihodnji teden. V Tivoliju je pomlajena zasedba Cedevite Olimpije brez nosilcev igre izgubila na … Continued

V Tivoliju je pomlajena zasedba Cedevite Olimpije brez nosilcev igre izgubila na tekmi zadnjega kola drugega dela državnega prvenstva. Ekipa, ki jo je s klopi v Ligi za prvaka vodil Miro Alilović, je v Hramu slovenske košarke gostila novomeško Krko, po 40 minutah tekme pa je semafor v Hali Tivoli kazal 112:78 v korist Novomeščanov.

Moštvi se bosta znova srečali že prihajajoči teden, saj bomo lahko v četrtfinalu Lige Nova KBM spremljali boj obeh finalistov iz minule sezone. Boj za mesto v polfinalu med aktualnimi državnimi prvaki in podprvaki se bo začel v petek, 6. maja, v novomeški Športni dvorani Leona Štuklja. Druga tekma četrtfinalnega niza bo v ponedeljek, 9. maja, ali v torek, 10. maja, v Hali Tivoli. Morebitna tretja tekma bo v soboto, 14. maja, v Novem mestu.

Nedeljska tekma v Tivoliju je bila bolj ali manj odločena že v prvi četrtini, ki so jo gostje iz dolenjske prestolnice dobili z rezultatom 39:21. Na glavni odmor je Cedevita Olimpija s seboj odnesla 35 točk zaostanka (31:66), kljub borbeni predstavi Zmajev, ki so se znova predstavili brez vseh glavnih nosilcev igre, pa se slednji niso uspeli resneje približati svojim tekmecem.

V zeleno-oranžni zasedbi sta po 17 točk dosegla Alen Hodžić in Luka Ščuka, 15 točk je v statistiko vpisal Mirko Mulalić.

Ekipa Cedevite Olimpije bo v torek odpotovala v Laktaše, kjer se bodo ljubljanski košarkarji v sredo ob 19.00 na drugi tekmi prvega kola končnice regionalne lige pomerili z Igokeo m:tel. Zmaga v Športni dvorani Laktaši že prinaša mesto v polfinalu tekmovanja in dvoboj s Crveno zvezdo mts za vstop v finale.