23.01.2022

V Stožice v ponedeljek prihaja Crvena zvezda

Pred košarkarji Cedevite Olimpije je nova zahtevna preizkušnja. V 17. kolu regionalne lige se bo zasedba glavnega trenerja Jurice Golemca v domačih Stožicah pomerila z aktualnimi prvaki tekmovanja, košarkarji Crvene zvezde mts. Po tem, ko so se košarkarji Cedevite Olimpije v sredo po večdnevnem tekmovalnem premoru vrnili na parket in doživeli poraz v desetem kolu … Continued

Pred košarkarji Cedevite Olimpije je nova zahtevna preizkušnja. V 17. kolu regionalne lige se bo zasedba glavnega trenerja Jurice Golemca v domačih Stožicah pomerila z aktualnimi prvaki tekmovanja, košarkarji Crvene zvezde mts.

Po tem, ko so se košarkarji Cedevite Olimpije v sredo po večdnevnem tekmovalnem premoru vrnili na parket in doživeli poraz v desetem kolu 7DAYS EuroCupa proti Gran Canarii (60:75), je pred slovenskimi državnimi prvaki nov zahteven izziv. V stožensko dvorano namreč v 17. kolu rednega dela regionalne lige prihajajo košarkarji Crvene zvezde mts, ki je aktualna prvakinja tekmovanja in v tej sezoni znova nastopa tudi v elitni Evro Ligi.

Tekmo, ki se bo začela ob 18.00, si bo možno v neposrednem televizijskem prenosu ogledati na Arena Sport 1.

Žal je večdnevni tekmovalni premor zahteval svoj davek na košarkarjih Cedevite Olimpije, ki v sredo na obračunu s špansko ekipo niso uspeli najti pravega ritma. Po začetnem visokem zaostanku so se Ljubljančani zbudili v drugi četrtini, se nekoliko približali Gran Canarii, ki pa je nato znova pobegnila ljubljanski ekipi in se na koncu veselila visoke zmage. V ljubljanski ekipi je Yogi Ferrell dosegel 11 točk, Jaka Blažič in Melvin Ejim pa sta vknjižila vsak po deset točk.

Crvena zvezda mts v tej regionalni sezoni skupaj s Partizanom NIS kroji vrh lestvice. Beograjski rdeče-beli košarkarji v obračun s Cedevito Olimpijo vstopajo s 13 zmagami na 14 tekmah, črno-belo moštvo pa ima ob dveh odigranih tekmah več tudi dva poraza. Svoj edini poraz so aktualni prvaki doživeli v tretjem kolu proti Igokeii, zatem pa so nanizali 11 zaporednih zmag.

V petek se je Crvena zvezda vrnila na parket prvič po 19 dneh in v Evroligi gostovala pri Asvelu. Na prvem evropskem obračunu v letu 2022 so Beograjčani v prvem polčasu pokazali čvrsto predstavo in na glavni odmor s seboj odnesli deset točk naskoka (35:25). V tretji četrtini se je francoska ekipa vrnila v igro za zmago, v dramatični končnici pa nato slavila tesno zmago z rezultatom 69:67. Povsem ob zaključku srečanja je imel Ognjen Dobrić, ki je bil z 20 točkami najboljši strelec rdeče-belih, met za zmago, ki pa ni našel poti do cilja.

Najboljši strelec Crvene zvezde v Evroligi je Nikola Kalinić s povprečjem 13,1 točke, Kalinić pa je najboljši strelec Beograjčanov tudi v regionalni ligi, v kateri dosega 11,8 točke na dvoboj.

Moštvi sta se v tej sezoni enkrat že pomerili, zmago pa je slavila Crvena zvezda. V beograjski dvorani Aleksandra Nikolića sta se ekipi 30 minut izmenjevali v vodstvu, nato pa so domačini zadnjo četrtino dobili s 14 točkami razlike in se na koncu veselili zmage z rezultatom 79:64. V zeleno-oranžni zasedbi je bil s 13 točkami najboljši strelec Melvin Ejim, v dresu Zvezde pa sta po 13 točk dosegla Luka Mitrović in Austin Hollins.

Ljubljanski klub pripravlja oblico aktivnosti, namenjenih navijačem, za največjo popestritev tekme pa bo znova poskrbela Zavarovalnica Triglav, saj še naprej poteka tudi Met s sredine igrišča, ki lahko srečnežu prinese kar 5.000 EUR. Vnovič bo odprt tudi NLB ‘Hitri vhod’, ki obiskovalcem, ki pred vstopom v dvorano predložijo bančno kartico NLB, omogoča hitrejši dostop v stožensko dvorano.
Vsak obiskovalec mora ob prihodu v Stožice izpolnjevati t.i. ‘PCT’ pogoje.
Več informacij o vstopnicah za ogled tekme bomo razkrili v ponedeljek.

IZJAVI PRED TEKMO:

»Po neugodnem obdobju, ki je za nami, in sredini tekmi z Gran Canario, smo lahko v zadnjih dneh ujeli ritem treningov. Zato pričakujem več energije, pozornosti in osredotočenosti, in da se dvignemo v naši igri. Crvena zvezda je zagotovo največji favorit za osvojitev naslova prvaka v tem tekmovanju. Ekipa, ki nastopa v Evroligi in ima na vsakem igralnem položaju po tri enakovredne igralce. Beograjčani igrajo fizično in so zelo kvalitetno vodeni. Če želimo tekmo zaključiti s pozitivnim rezultatom, moramo odigrati eno od najboljših tekem sezone.«

Alen Omić, igralec KK Cedevita Olimpija:
»Na tekmo s Crveno zvezdo se želimo dobro pripraviti, saj se vsi zavedamo, kaj ta ponedeljkov obračun pomeni za nas. Moramo se vrniti na zmagovalne tirnice in ujeti ritem. Naši tekmeci so v petek v Evroligi gostovali pri Asvelu in doživeli poraz v zadnjih trenutkih tekme. Ne glede na to, pa bodo Beograjčani v Ljubljano prišli z željo, da dokažejo, zakaj so prvi na lestvici v regionalni ligi, in zakaj v tej sezoni nastopajo v Evroligi. Mi potrebujemo zmago, zato bomo dali vse od sebe, da si jo v ponedeljek zagotovimo.«