Novica
30.08.2021

V Stožicah boljši od Mitteldeutscherja

Na drugi pripravljalni tekmi tega poletja so košarkarji Cedevite Olimpije prikazali poletno predstavo in v Areni Stožice ugnali nemški Mitteldeutscher z 81:69. Za razliko od prve pripravljalne tekme, ki so jo Zmaji proti Oldenburgu na Rogli sklenili z remijem, je trener Jurica Golemac tokrat imel na razpolago prav vse košarkarje. Začetek tekme je prinesel vodstvo … Continued

Na drugi pripravljalni tekmi tega poletja so košarkarji Cedevite Olimpije prikazali poletno predstavo in v Areni Stožice ugnali nemški Mitteldeutscher z 81:69.

Za razliko od prve pripravljalne tekme, ki so jo Zmaji proti Oldenburgu na Rogli sklenili z remijem, je trener Jurica Golemac tokrat imel na razpolago prav vse košarkarje. Začetek tekme je prinesel vodstvo gostov, ki so bili v prednosti osmih točk po prvi četrtini, a že do polčasa so Zmaji skorajda popolnoma izničili zaostanek in odšli na glavni odmor z le točko deficita (43:44). V drugem polčasu so zeleno-oranžni popolnoma zagospodarili na parketu, povedli z dvomestno prednostjo (66:56) pred zadnjo četrtino in slavili zmago s končnim rezultatom 81:69.

Največ točk je za Ljubljančane tokrat dosegel novinec Melvin Ejim, in sicer 19 medtem ko jih je kapetan Jaka Blažič prispeval 18.

V sredo bo člansko moštvo odpotovalo v Opatijo, kjer bo še isti dan ob 17.00 stopila na parket in odigrala polfinale turnirja, na katerem sodelujejo moštva Pesara, Cibone in Partizana. Zmaji se bodo pomerili z italijanskim predstavnikom, ob 20.00 pa se bosta pomerili še hrvaška in srbska ekipa. V petek bosta sledili še tekma za tretje mesto in finale. Vse tekme turnirja si bo možno v neposrednem prenosu ogledati na Sportklubu Slovenija.

Od ponedeljka si lahko v spletni trgovini KK Cedevita Olimpija (www.shop.olimpija.com), na vseh bencinskih servisih Petrol, na www.petrol-ticket.si, ter na www.mojekarte.si zagotovite tudi vstopnice za ogled košarkarskega spektakla z nemškim Bayernom, ki bo prihodnji ponedeljek ob 18.00 v Areni Stožice. Tekmo bo možno v neposrednem prenosu spremljati tudi na Šport TV. Vsak obiskovalec tekme bo moral izpolnjevati t.i. ‘PCT’ pogoje.

IZJAVA PO TEKMI:

Jurica Golemac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
»Čestitke fantom za zmago. Zagotovo še vedno obstajajo velika nihanja v igri. Tekmo smo odprli slabo, predvsem v obrambi, saj smo prejeli 29 točk. Do konca tekme smo jih nato dobili le še 40. Naše moštvo lahko igra dobro obrambo, zdaj pa so noge težke, vidi pa se tudi, da še niso uigrani, saj smo, od prihoda Zacha Augusta, skupaj le en dan. Zdaj bomo prvi pripravljalni tekmi izkoristili za analizo, skušali se bomo uigrati in pripravljalne tekme izkoristiti za pripravo na sezono.«