08.04.2022

V nedeljo v Tivoliju s Cibono

Cedevita Olimpija se bo v nedeljo ob 19.00 v legendarni Hali Tivoli na obračunu 26. kola regionalne lige udarila z zagrebško Cibono. Vstopnice za ogled tekme so že v prodaji. V nedeljo je pred košarkarji Cedevite Olimpije nova preizkušnja, tokrat v regionalni ligi. V 26. kolu v Halo Tivoli prihaja zagrebška Cibona, Ljubljančani pa bodo … Continued

Cedevita Olimpija se bo v nedeljo ob 19.00 v legendarni Hali Tivoli na obračunu 26. kola regionalne lige udarila z zagrebško Cibono. Vstopnice za ogled tekme so že v prodaji.

V nedeljo je pred košarkarji Cedevite Olimpije nova preizkušnja, tokrat v regionalni ligi. V 26. kolu v Halo Tivoli prihaja zagrebška Cibona, Ljubljančani pa bodo skušali nadaljevati z uspešnim nizom zmag v obeh mednarodnih tekmovanjih. Spomnimo, trenutno je četa glavnega trenerja Jurice Golemca pri 15 zaporednih zmagah.

Minuli četrtek se je ekipa v poznih večernih urah vrnila s poti v Podgorico in Patras, kjer so Zmaji v nedeljo najprej premagali SC Derby v regionalni ligi, nato pa v sredo v Patrasu nadigrali še Promitheas in z zmago nad grškimi košarkarji potrdili prednost domačega igrišča v prvem krogu končnice 7DAYS EuroCupa.

Vstopnice za ogled nedeljske tekme s Cibono so že na voljo. Neposredni televizijski prenos bo možno spremljati na TV Slovenija 2 in Arena Sport 1.

Po 23 odigranih tekmah v regionalni ligi v tej sezoni, ima Cibona, ki jo s klopi vodi nekdanji trener ljubljanskega kluba Gašper Okorn, na svojem računu devet zmag in 14 porazov. V zadnjem obdobju so Zagrebčani v regionalni ligi doživeli štiri zaporedne poraze, potrebno pa je omeniti, da so pred tem štirikrat zapored tudi zmagali. Najbolj učinkovit košarkar moštva ‘Volkov’ je Amar Gegić, ki v povprečju dosega 14,19 točke na tekmo, temu pa doda še 3,62 asistence na dvoboj.

Minuli petek je Cibona v Košarkarskem centru Dražena Petrovića gostila Igokeo m:tel in doživela poraz s 77:82. Pet košarkarjev je doseglo dvomestno število točk, najbolj učinkovit pa je bil Danko Branković, ki je 12 točkam dodal 12 skokov.

Ekipi sta se v tej sezoni enkrat že pomerili med seboj, in sicer konec decembra v Zagrebu, kjer smo spremljali vnet boj obeh ekip ter obračun poln preobratov. Na sredini tretje četrtine je Cedevita Olimpija prvič povedla z desetimi točkami razlike (52:42), toda Cibona se ni vdala. Zagrebčani so zaigrali bolje in Zmaji so se po štirih minutah igre v zadnji četrtini znašli v zaostanku devetih točk (64:73).

Takrat je žogo v svoje roke prevzel kapetan Ljubljančanov Jaka Blažič in v zadnjih minutah dosegel kar 11 točk. Prav prosta meta Blažiča za 80:79 malo več kot 21 sekund pred koncem četrtine sta pomenila, da so Zmaji prešli v vodstvo, ki ga niso več izpustili iz svojih rok. Cibona je sicer še imela priložnost, da si priigra zmago, zadnji napad pa je z ukradeno žogo prekinil Zach Auguste, ki je ob zvoku sirene zabil za končnih 82:79.

Ljubljanski klub pripravlja oblico aktivnosti, namenjenih navijačem, za največjo popestritev pa bo znova poskrbela Zavarovalnica Triglav, saj še naprej poteka tudi Triglav Met s sredine igrišča, ki lahko nekomu prinese kar 5.000 EUR. Vnovič bo odprt tudi NLB ‘Hitri vhod’, ki obiskovalcem, ki pred vstopom v dvorano predložijo bančno kartico NLB, omogoča hitrejši dostop v stožensko dvorano.
Med tekmo bomo znova iskali NLB srečni sedež! Med odmorom med prvo in drugo četrtino bo potekala nagradna igra podjetja Spar, nekdo izmed vas pa se bo lahko potegoval za kupon v vrednosti 150 EUR za nakup tehničnih izdelkov v spletni trgovini Spar Online.
Izpolnjevanje t.i. PCT pogojev pri vstopu v dvorano ni več potrebno, vsak obiskovalec pa mora kljub vsemu imeti vseskozi nadeto masko in vzdrževati varnostno razdaljo ter skrbeti za higieno rok.
Vstopnice za ogled tekme so že na voljo v naši spletni trgovini (www.shop.olimpija.com), na spletni platformi Petrol Ticket (www.petrol-ticket.si) ter www.mojekarte.si. Hkrati si jih vsi lahko zagotovite tudi na vseh Petrolovih bencinskih servisih po Sloveniji.

IZJAVI PRED TEKMO:

»Pred nami je nedeljska tekma s Cibono v Tivoliju. Cibona je mlada in mobilna ekipa, ki v zadnjem času igra odlično košarko. S klopi moštvo vodi odličen glavni trener. Naši tekmeci vedo, kaj delajo. V igri v obrambi igrajo zelo agresivno. Morali bomo biti zelo osredotočeni in igrati po naših najboljših močeh ter ustaviti njihovo igro v tranziciji, po drugi strani pa bomo skušali čim več teči, da pridemo do lahkih košev in pridobimo na samozavesti ter igramo našo košarko. V Tivoli vabim vse naše navijače, da se nam znova pridružijo, saj bomo zagotovo potrebovali njihovo pomoč.«

Alen Omić, igralec KK Cedevita Olimpija:
»Vsi vemo, da je naša naloga priti do nove zmage, saj vemo, kaj nam prinaša. Vabim vse navijače, da se nam pridružijo in so naš šesti igralec, saj nam to veliko pomeni. Zdaj, ko smo v zmagovalnem ritmu, bo zagotovo lažje igrati, če bodo z nami, saj nam dajo dodatno podporo in dobro motivacijo.«