02.04.2022

V nedeljo v Podgorici s SC Derbyjem

Po nekaj dneh tekmovalnega premora se bodo košarkarji Cedevite Olimpije na parket vrnili v nedeljo ob 19.00, ko se bodo v Podgorici na obračunu 25. kola regionalne lige pomerili s SC Derbyjem. Pred košarkarji Cedevite Olimpije je zahtevno gostovanje v regionalni ligi. Četa glavnega trenerja Jurice Golemca se bo v nedeljo ob 19.00 na obračunu … Continued

Po nekaj dneh tekmovalnega premora se bodo košarkarji Cedevite Olimpije na parket vrnili v nedeljo ob 19.00, ko se bodo v Podgorici na obračunu 25. kola regionalne lige pomerili s SC Derbyjem.

Pred košarkarji Cedevite Olimpije je zahtevno gostovanje v regionalni ligi. Četa glavnega trenerja Jurice Golemca se bo v nedeljo ob 19.00 na obračunu 25. kola rednega dela sezone v podgoriški Morači pomerila s SC Derbyjem in skušala vknjižiti svojo sedmo zaporedno zmago v tem tekmovanju.

Tekmo si bo možno v neposrednem prenosu ogledati na Arena Sport 2.

Medtem, ko si je Cedevita Olimpija že zagotovila svoje mesto v končnici regionalnega tekmovanja, košarkarji SC Derbyja, ki jih s klopi vodi stari znanec ljubljanskih košarkarskih parketov, Andrej Žakelj, skušajo uloviti priključek z najboljšimi šestimi ekipami tekmovanja. Po 23 odigranih tekmah imajo na svojem računu 10 zmag in 13 porazov, v zadnjem kolu pa so parket sklonjenih glav zapustili v Laktaših, kjer je bila Igokea m:tel boljša z rezultatom 83:67. Kolo pred tem so novinci v regionalni ligi na podgoriškem obračunu kar nekoliko presenetljivo premagali Budućnost VOLI z 89:84. Najboljši strelec SC Derbyja v tej tekmovalni sezoni v regionalni ligi je Erick Neal, ki v povprečju dosega 14,9 točke na obračun.

Na prvem medsebojnem obračunu med ekipama v sezoni je zmago z rezultatom 88:78 slavila Cedevita Olimpija. Ljubljančani so vodili prakično vseh 40 minut tekme. Zaostajali so le ob koncu prve četrtine (22:23) ter na začetku druge, najvišje vodstvo Črnogorcev pa sta bili dve točki. Ljubljanski košarkarji so si do glavnega odmora priigrali ugodno prednost (48:39), v drugem delu srečanja pa so jo še povečali. Po tretji četrtini je bil rezultat 72:58 v korist Zmajev, v zadnjih desetih minutah pa gostje niso uspeli priti do preobrata.

Najboljša strelca v zeleno-oranžni zasedbi sta bila Jacob Pullen z 20 in Edo Murić z 18 točkami, na drugi strani jih je Kyle Vinales dosegel 21.

IZJAVI PRED TEKMO:

»Po zelo intenzitvnem mesecu se odpravljamo na zelo težko gostovanje. SC Derby je odlična ekipa z odličnim glavnim trenerjem, moštvo pa je sestavljeno iz mešanice izkušenih in mladih igralcev. Naši tekmeci igrajo zelo napadalno košarko, zato bomo do nove zmage lahko prišli le z maksimalno osredotočenostjo.«

Marko Radovanović, igralec KK Cedevita Olimpija:
»Pred nami je zahtevna preizkušnja proti ekipi, ki je pred nekaj tedni v svoji dvorani premagala tudi Budućnost VOLI. Naši tekmeci igrajo odlično, še posebej to velja za tekme na njihovem domačem terenu, zato nam zagotovo ne bo lahko. Naša naloga je, da se dobro pripravimo na nedeljsko tekmo in skušamo podaljšati niz zmag.«