25.01.2021

Uspešen konec tedna za posojene Zmaje

Za košarkarji Cedevite Olimpije, ki se v sezoni 2020/21 v drugih klubih mudijo kot posojeni igralci, je nov uspešen konec tedna. V 16. kolu Lige ABA je Marko Simonović z Mego Soccerbet zabeležil novo zmago, Beograjčani pa tako ostajajo v napetem boju za končnico regionalnega tekmovanja. V Dvorani športov Ranko Žeravica je Mega v nedeljo … Continued

Za košarkarji Cedevite Olimpije, ki se v sezoni 2020/21 v drugih klubih mudijo kot posojeni igralci, je nov uspešen konec tedna.

V 16. kolu Lige ABA je Marko Simonović z Mego Soccerbet zabeležil novo zmago, Beograjčani pa tako ostajajo v napetem boju za končnico regionalnega tekmovanja. V Dvorani športov Ranko Žeravica je Mega v nedeljo z 72:71 premagala zagrebško Cibono, Simonović pa je v 35 minutah igre v statistiko vpisal 20 točk, devet skokov in dve izgubljeni žogi.

Izjemne igre v Prvi hrvaški ligi pa še naprej kažejo košarkarji Cedevite Junior, ki so po 13 odigranih tekmah še naprej brez poraza. V soboto so Zagrebčani v Cedevitinem Domu košarke s 83:75 premagali Kvarner, Matej Bošnjak pa je s 17 točkami in 10 skoki v svojo statistiko vpisal dvojnega dvojčka. Aleksa Gatarić se je tokrat ustavi pri petih točkah, štirih skokih in štirih asistencah.

LIGA ABA, 16. KOLO

Hala sportova Ranko Žeravica (Beograd, Srbija), nedelja, 24. januar:
MEGA SOCCERBET – CIBONA 72:71 (20:17, 17:20, 19:20, 16:14)

Marko Simonović (Mega Soccerbet) – 35 minut, 20 točk (3/5 za dve, 3/7 za tri, 5/6 PM), 9 skokov in 2 izgubljeni žogi.

PRVA HRVAŠKA LIGA, 13. KOLO

Dom košarke Cedevita (Zagreb, Hrvaška), sobota, 23. januar:
CEDEVITA JUNIOR – KVARNER 2010 83:75 (23:19, 20:21, 25:16, 15:19)

Matej Bošnjak (Cedevita Junior) – 32 minut, 17 točk (6/9 za dve, 1/2 za tri, 2/2 PM), 10 skokov, 2 asistenci, 1 blokada, 2 pridobljeni in 3 izgubljene žoge.
Aleksa Gatarić (Cedevita Junior) – 17 minut, 5 točk (1/4 za dve, 0/3 za tri, 3/4 PM), 4 skoki, 4 asistence in 2 pridobljeni žogi.