Novica
27.11.2020

Ukić s Hrvaško do zmage nad Turčijo

Drugi kvalifikacijski cikel za EuroBasket 2022 je hrvaška reprezentanca začela z zanesljivo zmago proti Turčiji (79:62) v ‘mehurčku’ v Carigradu. Slovenija bo v Stožicah prvič na parket stopila v soboto. Hrvaška reprezentanca je v obračun s Turki stopila zavzeto, po malo manj kot minuti igre v drugi četrtini pa je semafor v Sinan Erdem Areni … Continued

Drugi kvalifikacijski cikel za EuroBasket 2022 je hrvaška reprezentanca začela z zanesljivo zmago proti Turčiji (79:62) v ‘mehurčku’ v Carigradu. Slovenija bo v Stožicah prvič na parket stopila v soboto.

Hrvaška reprezentanca je v obračun s Turki stopila zavzeto, po malo manj kot minuti igre v drugi četrtini pa je semafor v Sinan Erdem Areni že kazal 27:7 v korist hrvaške izbrane vrste. Na glavni odmor so Hrvati s seboj odnesli 21 točk naskoka (41:24), in čeprav so turški košarkarji v drugem polčasu zaigrali bolje, zmaga Hrvaške nikoli ni bila ogrožena.

K uspehu z 79:62 je Roko Leni Ukić prispeval pet podaj in dva skoka, nekdanji Zmaj Filip Krušlin pa je dodal devet točk in štiri asistence.

Slovenska reprezentanca je zavoljo pozitivnih primerov znotraj madžarske reprezentance ostala brez ponedeljkovega obračuna z našimi severovzhodnimi sosedi, kljub vsemu pa bodo Jaka Blažič, Edo Murić, Alen Hodžić in druščina v drugem ciklu na parket vseeno stopili dvakrat. V soboto Slovence čaka obračun z Ukrajino, v nedeljo pa z Avstrijo. Obe tekmi bosta v stoženski dvorani, začeli pa se bosta ob 20.10.

KVALIFIKACIJE ZA EUROBASKET 2022, 2. CIKEL

SKUPINA D (Sinan Erdem Arena, Carigrad; Turčija)

3. KOLO

Petek, 27. november:
HRVAŠKA – TURČIJA 79:62 (24:7, 21:17, 12:19, 22:19)

Roko Leni Ukić (Hrvaška) – 24 minut (0/2 za dve, 0/4 za tri), 2 skoka, 5 asistenc, 1 pridobljena in 2 izgubljeni žogi.