Novica
13.05.2023

U16: Cedevita Olimpija v Postojni do naslova državnega prvaka!

Košarkarji Cedevite Olimpije so državni prvaki v kategoriji fantov do 16. leta. Na finalni tekmi zaključnega turnirja, ki je potekal v Postojni, so varovanci glavnega trenerja Roka Dežmana premagali ECE Triglav A (98:66). Cedevita Olimpija se veseli prvega naslova državnega prvaka pri ekipah mlajših starostnih kategorij v sezoni 2022/23. V starostni kategoriji do 16. leta … Continued

Košarkarji Cedevite Olimpije so državni prvaki v kategoriji fantov do 16. leta. Na finalni tekmi zaključnega turnirja, ki je potekal v Postojni, so varovanci glavnega trenerja Roka Dežmana premagali ECE Triglav A (98:66).

Cedevita Olimpija se veseli prvega naslova državnega prvaka pri ekipah mlajših starostnih kategorij v sezoni 2022/23. V starostni kategoriji do 16. leta so mladi ljubljanski upi v soboto na finalni tekmi zaključnega turnirja, ki je potekal v Postojni, z 98:66, premagali kranjski ECE Triglav A, varovanci trenerja Roka Dežmana pa se tako zasluženo veselijo še drugega zaporednega naslova prvaka v tej starostni kategoriji.

Po tem, ko so košarkarji Cedevite Olimpije v četrtek v četrtfinalu zanesljivo premagali Šentvid zelene (110:79), v petek pa po izjemnem preobratu v polfinalu še Perfect Move Postojno (89:88), so na finalnem srečanju z vrstniki iz Kranja že od samega začetka pokazali, da jih v Športnem centru Postojna zanima zgolj in samo zmaga. Na glavni odmor so s seboj odnesli 23 točk prednosti (55:32), pred zadnjo četrtino so svoje vodstvo dvignili na 29 točk (80:51). Zadnjih deset minut je bilo tako zgolj formalnost in ob izteku igralnega časa se je lahko začelo slavje.

Na finalni tekmi je Mark Morano Mahmutović dosegel kar 37 točk in temu dodal še šest asistenc in pet skokov. S 23 točkami, sedmimi asistencami in šestimi skoki je sledil Bine Gabrijel.

FINALNI TURNIR DRŽAVNEGA PRVENSTVA ZA FANTE U16 (Postojna, Slovenija; 11.-13. maj 2023)