Cedevita Olimpija
97
86

Za konec leta poraz v Beogradu

Košarkarji Cedevite Olimpije so v nedeljo na obračunu 14. kola rednega dela AdmiralBet Lige ABA doživeli poraz proti Megi MIS (97:86).

Ljubljanska Cedevita Olimpija se z zadnje tekme v koledarskem letu 2023 v Beogradu vrača s porazom proti Megi MIS v 14. kolu rednega dela AdmiralBet Lige ABA. Semafor v Hali Sportova Ranko Žeravica je kazal 97:86 v korist domačega kolektiva. Kljub porazu Ljubljančani ostajajo v samem vrhu regionalnega tekmovanja, kjer si z izkupičkom desetih zmag in štirih porazov delijo drugo mesto s Partizanom Mozzart Bet. Zaostajajo le za beograjsko Crveno zvezdo Meridianbet, ki v dvorano Tivoli v 15. kolu lige prihaja v soboto ob 17.00. Vstopnice za ogled obračuna z evroligaško ekipo Zvezde so že v prodaji na vstopnice.olimpija.com.

V koledarskem letu 2023 so Ljubljančani v sezoni 2022/23 osvojili naslova slovenskega državnega in pokalnega prvaka, v regionalni ligi pa so se prebili do polfinala, kjer so bili nato eno zmago oddaljeni od preboja v veliki finale. V Evropskem pokalu se jim ni uspelo uvrstiti v končnico, tudi v sezoni 2023/24 pa jim v evropskem tekmovanju ne gre vse po načrtih, saj so po 13 odigranih tekmah pri 13 porazih in brez teoretičnih možnosti za preboj v končnico tekmovanja. Veliko bolje jim gre v regionalni ligi, kjer trenutno krojijo sam vrh lestvice, na uvodu v sezono na domačih tleh pa so Ljubljančani v Kranju osvojili naslov slovenskega superpokalnega zmagovalca.

Andrea Turchetto, trener KK Cedevita Olimpija:
“Že drugo tekmo zaporedoma igramo z le sedmimi igralci. Vrnil se je DJ, ki še ni na stoodstotno pripravljen. Tudi na treningih je težko, saj s tako majhno zasedbo težko treniramo. Začeli smo dobro, s pravo energijo, s pravo igro v obrambi in napadu. Nato se je zgodil preobrat, začelo nam je zmanjkovati energije, Mega pa je na nas še dodatno pritisnila. V odločilnih trenutkih smo zgrešili nekaj pomembnih metov, ki so nasprotni ekipi omogočili prednost, ki je nismo mogli več ujeti. Kljub rezultatu in stanju v ekipi so igralci igrali dobro, od sebe so dali še več kot vse. Težko treniramo, težko igramo, nimamo rotacije, a nadaljujemo z delom in upamo, da se ekipa čim prej sestavi nazaj.”

Gregor Glas, igralec KK Cedevita Olimpija:
“V drugem polčasu nam je manjkala agresivnost, ki smo jo pokazali v prvih dveh četrtinah. Izbirali smo slabe odločitve v napadu in imeli preveč izgubljenih žog, kar je privedlo do slabih situacij.Na žalost nam je tekmec pobegnil, mi pa nismo imeli dovolj energije za vrnitev v igro.”

ADMIRALBET LIGA ABA, 14. KOLO REDNEGA DELA SEZONE 2023/24

Hala Sportova Ranko Žeravica (Beograd, Srbija), nedelja, 31. december:
MEGA MIS – CEDEVITA OLIMPIJA 97:86 (14:23, 24:18, 27:21, 32:24)

Cedevita Olimpija: Stewart 11, Radović 2, Cobbs 22 (9 podaj), Glas 10, Blažič 18 (5 skokov), Kump, Matković 15 (8 skokov), Horvat, Jones 8, Šaškov.

POROČILO TEKME:

Za ljubljansko zasedbo je bil po dobrem in energičnem začetku usoden slabši drugi polčas, v katerem so domači ekipi dovolili, da doseže 59 točk, in obrne potek srečanja v svojo korist. Zmaji so se sicer nekajkrat uspeli vrniti v igro, a košarkarji Mege so bili v drugem polčasu razigrani in preobrata niso dopustili.

Justin Cobbs je dosegel 22 točk in devet asistenc, sledili so Jaka Blažič (18 točk, pet skokov), Karlo Matković (15 točk, osem skokov), DJ Stewart (11 točk) in Gregor Glas (10 točk).