Cedevita Olimpija
91
78

S porazom iz Laktašev

Košarkarji Cedevite Olimpije so v petek v petem kolu rednega dela AdmiralBet Lige ABA v Športni dvorani Laktaši doživeli poraz proti Igokei m:tel (78:91).

Članska zasedba Cedevite Olimpije je v petek v petem kolu rednega dela AdmiralBet Lige ABA v Laktaših doživela poraz proti Igokei m:tel, ki je bila od Zmajev boljša z rezultatom 91:78. Za Ljubljančane je to tretji poraz v regionalni ligi, prvi po skupno dveh zaporednih zmagah proti Splitu in Lietkabelisu.

Naslednja preizkušnja v regionalni ligi Cedevito Olimpijo čaka prihodnjo nedeljo, ko v Stožice ob 18.00 prihaja Budućnost VOLI. Vstopnice za ogled tekme so že na voljo na vstopnice.olimpija.com. Še prej pa v sredo Zmaje čaka gostovanje v Solunu pri Arisu.

Đorđe Adžić, trener KK Cedevita Olimpija:
“Čestitke Igokei za zmago. Mislim, da so bili celo tekmo boljši od nas in so si zmago zaslužili. Mi moramo dobro analizirati tekmo, da se nekaj naučimo iz storjenih napak in se čim bolje pripravimo na naslednjo preizkušnjo.”

Gregor Glas, igralec KK Cedevita Olimpija:
“V tekmo smo vstopili s preveč napakami. Poizkušali smo z igranjem dogovorjenih obramb, a nismo bili dovolj agresivni, zato stvari niso delovale. Uspelo se nam je prilagoditi in se vrniti v igro. Drugi polčas smo začeli dobro, a spet je sledil prehiter padec. Nasprotniku smo pustili, da je dosegal lahke koše in si s tem ponovno povečal vodstvo, ki je bilo previsoko, da bi se mi lahko vrnili v igro.”

POROČILO TEKME:

V Laktaših so ljubitelji košarke videli obračun poln vzponov in padcev, na katerem pa je bila vseskozi, od začetnega vodstva 7:0 naprej, v prednosti Igokea. Slednja je večkrat ušla na dvomestno prednost, Zmaji pa so se dvakrat uspeli vrniti na le štiri točke zaostanka, prvič v drugi in drugič v tretji četrtini. Naposled je bil za Zeleno-oranžno zasedbo usoden niz domačih 19:3, ki jim je trinajst minut pred zaključkom obračuna prinesel dvajset točk naskoka (72:52). Zmaji se po tem udarcu niso več uspeli popolnoma pobrati in moštvo iz Laktašev je slavilo zmago.

Prvi strelec Zmajev je bil z 19 točkami in petimi skoki Devin Robinson. Sledili so mu Gregor Glas s 13 točkami, Rok Radović z 12 točkami in šestimi skoki in Aleksej Nikolić z 10 točkami. Kapetan Jaka Blažič je tekmo zaključil s sedmimi točkami, Žiga Daneu pa je petim točkam dodal še pet skokov.