Cedevita Olimpija
75
62

Poraz za začetek regionalne sezone

Članska zasedba Cedevite Olimpije je v nedeljo v Železniku na tekmi prvega kola rednega dela AdmiralBet Lige ABA z rezultatom 75:62 izgubila proti FMP-ju Soccerbet.

Košarkarji članske zasedbe Cedevite Olimpije so v nedeljo v Železniku v prvem kolu rednega dela AdmiralBet Lige ABA doživeli prvi poraz. Od zasedbe, ki jo s klopi vodi Zvezdan Mitrović, je bil z rezultatom 75:62 boljši FMP Soccerbet. Prvo zmago v novi sezoni regionalne lige bodo Zmaji tako skušali zabeležiti prihodnji konec tedna na domačem parketu proti Dubaju, še prej pa jih v sredo čaka gostovanje pri Cluju v Evropskem pokalu.

Zaključek srečanja je zaznamovala poškodba Žige Daneua. Mladi Daneu je pri posredovanju pod košem iz višine padel na hrbet, pri tem pa z glavo nesrečno udaril ob parket in obležal. Po daljši prekinitvi ga je zdravniška služba z nosili odpeljala v bolnišnico, Žiga je že pri zavesti. O njegovem zdravstvenem stanju bomo javnost obveščali sproti.

Zvezdan Mitrović, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
“Zdaj težko komentiram tekmo. V drugem polčasu, okoli petindvajsete minute, se je po agresivni igri domačinov zgodil padec v naši organizaciji igre. Imeli smo slabši odstotek zadetih metov iz igre, prišlo je do preobrata. Do tistega trenutka smo imeli kontrolo nad igro, ki ni izgledala tako slabo, a sledil je padec. Naši nižji igralci so imeli velike težave. Težko govorim o tekmi. Vsi upamo, da bo z Žigo vse v redu, mi pa bomo delali naprej. To je bila preizkušnja, uvod v regionalno ligo, kjer je raven povsem drugačna, igra se bolj agresivno, močneje, taktično. Večina naših igralcev je nova v omenjeni ligi, ta tekma pa je bila dobra šola za vse.”

Jaka Blažič, kapetan KK Cedevita Olimpija:
“V drugem polčasu so igralci FMP-ja odigrali zelo agresivno obrambo, mi pa nismo našli pravega odgovora. Akcije smo reševali z igro ena na ena, kar je tekmeci dobro izkoristili in se razigrali. Priigrali so si prednost in na koncu zasluženo zmagali. Tekmo moramo analizirati in nato pozabiti ter se osredotočiti na EuroCup. Žigi želimo čim hitrejše okrevanje, trenutno smo na trnih, čakamo novice iz bolnišnice in upamo, da je z njim vse v redu.”

POROČILO TEKME:

Po zadržanem uvodu v srečanje so Zmaji ritem ujeli v drugi četrtini in na glavni odmor s seboj odnesli sedem točk prednosti (40:33). Po prihodu iz slačilnice pa žoga pri metih ljubljanskih košarkarjev nikakor ni našla poti skozi obroč. V naslednjih 15 minutah igralnega časa je Cedevita Olimpija dosegla le osem točk, FMP jih je na drugi strani dal 35, in obrnil potek srečanja v svojo korist. Zmaga domačinov v zaključku srečanja nikoli ni bila zares ogrožena.

Za Cedevito Olimpijo je največ točk, in sicer 18 dosegel Devin Robinson. 10 jih je dodal Jaka Blažič. Izven dvanajsterice, ki je oblekla Zeleno-oranžni dres, je tokrat ostal Rok Radović. Lovro Gnjidić z ekipo ni odpotoval v Železnik, zaradi bolezni je ostal v Ljubljani.

Zmaje zdaj čaka pot v Romunijo, kjer se bo v sredo ob 18.00 po slovenskem času s Clujem pomerila še v prvem kolu rednega dela BKT EuroCupa. Za vse navijače ljubljanski klub v sredo od 16.30 dalje organizira tudi poseben ogled tekme in Pub kviz v Pivnici Union, več o tem pa si lahko preberete na TEJ POVEZAVI.

Prvo domačo tekmo v rednem delu sezone regionalne lige bodo Zmaji odigrali v nedeljo, 29. septembra, ko bo ob 17.00 v Stožicah gostoval Dubaj, v torek, 1. oktobra, pa v stožensko dvorano v drugem kolu Evropskega pokala prihaja še beneška Umana Reyer.

Za obe tekmi so vstopnice že na voljo na vstopnice.olimpija.com, obračun z Benečani pa bo popestren s Pre-Basket Partyjem, ki se bo od 18.00 dalje odvijal pred dvorano.